Pogoda na weekend. Sobota deszczowa i z burzami. Możliwe podtopienia. Niebawem wróci upał?

Pogoda na weekend nie zapowiada się najkorzystniej dla osób, które zaplanowały sobie wakacyjny wypoczynek na świeżym powietrzu. W sobotę i w niedzielę zamiast kostiumów kąpielowych wyciągnijcie z szafy książki i planszówki. Czekają nas intensywne opady deszczu i burze.

Intensywne opady deszczu i burze - tak w skrócie kształtuje się prognoza pogody na trwający weekend. W sobotę i niedzielę w niemal całej Polsce czeka nas pochmurna, miejscami niebezpieczna aura. Ulewne deszcze mogą bowiem spowodować podtopienia. 

Pogoda. Sobota z burzami i intensywnymi opadami deszczu 

W sobotę maksymalna temperatura powietrza będzie wahać się od 18 stopni Celsjusza na południowym zachodzie do 29 stopni na południowym wschodzie. Na północy zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałych regionach będzie znacznie więcej chmur. 

Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że opadów deszczu z natężeniem umiarkowanym, miejscami silnym, możemy spodziewać się niemal w całej Polsce. Spadnie ok. 30-40 mm opadów, w niektórych regionach nawet do 70-90 mm. To niemal tyle, ile wynosi średnia miesięczna. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda. IMGW ostrzega przed ulewami i burzami w PolscePogoda. IMGW ostrzega przed ulewami i burzami. Alerty dla 13 województw

Pogoda. W niedzielę mniej deszczu. W przyszłym tygodniu wróci upał? 

W niedzielę na niebie nadal będzie sporo chmur, ale opady deszczu nie będą już tak intensywne - dużego natężenia możemy spodziewać się już tylko na wschodzie. W zachodnich i północno-zachodnich regionach powinno być pogodnie. Maksymalna temperatura powietrza od 16 stopni Celsjusza na wschodzie do 27 stopni na zachodzie. 

Co z kolejnymi dniami? Poniedziałek jeszcze z deszczem, ale będzie już nieco cieplej - od 21 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do nawet 30 stopni na zachodzie. We wtorek deszcze popada już tylko przelotnie, a na termometrach zobaczymy od 25 do 29 stopni. Z kolei w środę i czwartek może wrócić do nas upał - lokalnie nawet do 35 stopni Celsjusza. 

Pogoda na weekend. Opady przejdą przez PolskęPogoda na weekend. Będzie padać. Ulewne deszcze spowodują podtopienia

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina