Pogoda na sierpień 2022 - co czeka nas do końca wakacji? Letnia aura będzie przeważać

Prognoza długoterminowa na sierpień 2022. Jaka pogoda czeka nas do końca wakacji? Z pierwszych analiz wynika, że następny miesiąc będzie ciepły, ale też bardzo suchy.

Lipiec minął nam pod znakiem fali upałów, deszczowego frontu oraz nagłych ochłodzeń. Pogoda była więc bardzo zmienna. Jaka pogoda czeka nas w sierpniu 2022 roku?

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Pogoda na sierpień 2022. Będzie ciepło i sucho

Z najnowszych prognoz synoptyków wynika, że sierpień będzie ciepłym miesiącem. W Polsce będzie przeważać temperatura między 20 a 30 stopni Celsjusza. Czasem pojawią się także krótkotrwałe uderzenia upałów, gdy temperatura wzrośnie powyżej 30 stopni - zwykle dotyczyć będą one zachodniej i południowej części kraj.

Z danych amerykańskiej instytucji NOAA (Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej) wynika, że w Polsce sierpień ma być ciepły. Odchylenie od normy nie będzie duże i wyniesie maksymalnie stopień Celsjusza.

Niemiec został zatrzymany w niedzielę 24 lipcaMajorka. Siedem pożarów lasów w dwa dni. Niemiec celowo podkładał ogień

Wówczas też należy spodziewać się groźnych burz. Nawałnice mogą być gwałtowne, połączone z intensywnymi ulewami i gradem. Czasem pojawią się także wichury. Kiepsko prezentują się natomiast prognozy dotyczące opadów. W żadnym regionie nie jest zapowiedziany nadmiar deszczu, co przy trwającej w Polsce suszy nie jest dobrą informacją. Opady będą kształtować się w normie lub nieco poniżej normy wieloletniej. Najmniej deszczu ma spaść na zachodzie i częściowo na południu Polski oraz w okolicach Zatoki Gdańskiej. 

Zmiany w pogodzie widoczne są w drugiej połowie sierpnia. Wówczas nastąpią większe wahania temperatury - pojawią się dni zarówno chłodne, jak i z upałem. Cały czas dominować będzie jednak susza. 

Prognoza długoterminowa jest obarczona dużą niepewnością. Wynika to z ryzyka wystąpienia nagłych  zjawisk meteorologicznych, jak i z różnorodności wykorzystywanych w modelach prognostycznych założeń fizycznych, statystycznych oraz równań matematycznych.

Sprawdź pogodę w największych miastach w Polsce, takich jak:

Upały w Wielkiej BrytaniiMost oklejony folią i białe tory w Wielkiej Brytanii - tak walczą z upałem