Pogoda na dzisiaj - piątek, 29 lipca. Alerty IMGW w czterech województwach, uwaga na burze

Pogoda w piątek 29 lipca przyniesie ulewy i burze na południu kraju. IMGW zapowiada wprowadzenie alertu pierwszego stopnia. Weekend niestety zapowiada się pod znakiem opadów w większości kraju.

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Po ciepłym i słonecznym początku tygodnia w weekend czeka nas załamanie pogody. Ulewy i burze wystąpią już w piątek na południu kraju, żeby w sobotę objąć swoim zasięgiem już większość Polski.

Plaża Brzeźno. Gdańsk, 13.07.2022 - zdjęcie ilustracyjne.Pogoda na sierpień 2022 - co czeka nas do końca wakacji?

Pogoda na piątek. IMGW planuje ostrzeżenia pierwszego stopnia

Piątek przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane na wschodzie i północy kraju. Natomiast na południu i zachodzie można spodziewać się, dużego zachmurzenia oraz przelotnych opadów deszczu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Termometry pokażą maksymalnie od 23 st. C, 25 st. C na północnym wschodzie, 27 st. C w centrum do około 30 st. C na południu i zachodzie. Chłodniej będzie jedynie nad morzem, gdzie temperatura miejscami osiągnie około 20°C. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na swojej stronie internetowej opublikował prognozę zagrożeń pogodowych na najbliższe dni. Wynika z nich, że w piątek mogą wystąpić ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami, które obowiązywać będą w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim.

Weekend upłynie pod znakiem burz. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia

Niestety, weekend nie przyniesie poprawy pogody. IMGW planuje wprowadzenie ostrzeżeń pierwszego oraz drugiego stopnia dla większości województw. Jak czytamy na oficjalnym Twitterze IMGW PIB:

Niż z południa przyniesie intensywne opady deszczu w sobotę oraz w niedzielę szczególnie na południu oraz w centrum kraju. Podczas opadów będzie chłodno poniżej 20°C. Spodziewamy się wysokich sum opadów