Pogoda. W niedzielę znów sporo deszczu. Kiedy przestanie padać?

Pogoda w niedzielę przyniesie nam ochłodzenie i opady deszczu w większości regionów kraju. Pogodniej będzie tylko na zachodzie, gdzie pojawi się słońce. Kiedy przestanie padać deszcz?

W niedzielę na przeważającym obszarze kraju prognozowane są opady deszczu. Na wschodzie i południu Polski możliwe nawet burze. Większa część kraju będzie znajdować się w zasięgu niżu znad Polesia.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda. W niedzielę ochłodzenie. Cieplej tylko na zachodzie 

Synoptyczka IMGW Małgorzata Tomczuk w rozmowie z Informacyjną Agencją Prasową mówiła, że z powodu deszczu prognozowane są temperatury maksymalne w przedziale od 16 do 20 stopni Celsjusza. Dodała, że niezależnie od opadów wpływ na spadek temperatury będzie miało również duże zachmurzenie.

Wyższe wartości prognozowane są w Polsce zachodniej, gdzie będzie sięgał klin wyżowy. Termometry wskażą tam od 21 do nawet 29 stopni Celsjusza.

Pogoda. Alerty RCB ważne również w niedzielęPogoda. Alert RCB wciąż ważny. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda. Kiedy przestanie padać? 

Z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na najbliższe dni wynika, że w poniedziałek możemy spodziewać się jeszcze zachmurzenia umiarkowanego. Miejscami spadnie deszcz, a na północnym wschodzie opady jeszcze mogą mieć silne natężenie. 

Prognoza opadów deszczu, niedziela, godz. 13.Pogoda. Deszcz nie odpuszcza, możliwe też burze i opady gradu. IMGW wydaje ostrzeżenia

We wtorek wciąż możliwe przelotne opady deszczu, ale już od środy powinno zrobić się słonecznie. Tego dnia w Polsce może rozpocząć się kolejna fala upałów. Prognozuje się temperaturę powyżej 30 stopni Celsjusza na zachodzie, południu i w centrum kraju. Lokalnie temperatura może podskoczyć do 35 stopni. Podobnie pogoda zapowiada się na czwartek - tego dnia również ma być bardzo ciepło, nawet do 35 "kresek" na termometrach. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina