Pogoda. Wyż Normen przyniesie ocieplenie we wtorek. A od środy upał i burze

Pogoda we wtorek zapowiada się ciepło i słonecznie niemal w całej Polsce. Za taką aurę odpowiadać będzie wyż Normen. Od środy natomiast temperatura powietrza podskoczy. Czeka nas powrót upału.

Po ochłodzeniu, które miało miejsce pod koniec lipca, we wtorek w Polsce rozgości się letnia pogoda. Czeka nas słoneczna aura, a tylko gdzieniegdzie na południu możliwe są przelotne opady deszczu. Lokalnie niewykluczone też słabe burze, ale w większości regionów czeka nas spokojny dzień bez niebezpiecznych zjawisk pogodowych. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda. Od środy do Polski wróci upał 

Środa będzie kolejnym pogodnym dniem, jeszcze cieplejszym niż wtorek. Opady prognozowane są jedynie w Karpatach. W pozostałych regionach dużo słońca i upał. Temperatura powietrza wyniesie od 24 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 33 stopni na zachodzie. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej może wydać ostrzeżenia meteorologiczne przed upałem na środę. W środę alerty trzeciego stopnia mogą obowiązywać w woj. zachodniopomorskim. Z kolei ostrzeżenia drugiego stopnia przewidywane są dla województw:

  • pomorskiego,
  • wielkopolskiego (zachodnie i północne powiaty),
  • lubuskiego,
  • dolnośląskiego (oprócz powiatów południowych).

Pogoda. Od środy powrót upałuPogoda. Prognoza zagrożeń IMGW. Od środy wróci upał. Będą też burze

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda. Czwartek również z upałem. Będzie też burzowo 

W czwartek wysoka temperatura powietrza ma się utrzymać. Gorące masy powietrza rozleją się po większym obszarze, a upał wkroczy też do województw w centralnej części kraju. Na zachodzie na termometrach możemy zobaczyć nawet do 36 stopni Celsjusza. W woj. zachodniopomorskim mogą pojawić się burze z gradem. 

W piątek natomiast czeka nas zmiana pogody. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 do nawet 35 stopni Celsjusza. Na wschodzie będzie jeszcze pogodnie, a w pozostałych regionach prognozowane są burze i burze z gradem. W czasie burz wiatr rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę. 

Pogoda na dziś - deszczPogoda na dziś - wtorek 2 sierpnia. Deszcz i burze w części regionów

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina