Pogoda na dzisiaj - czwartek, 4 sierpnia. Upały w całym kraju, IMGW wydał ostrzeżenia

Prognoza przez Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej pokazują, że pogoda na dzisiaj będzie związana z wysokimi temperaturami w całym kraju. Najcieplej ma być na zachodzie Polski, a najchłodniej na wschodzie.

Jaka jest pogoda na dzisiaj? Dane opublikowane przez IMGW pokazują, że wysokie temperatury do nas wracają. Rano termometry w całym kraju pokażą więcej niż 20 stopni Celsjusza, a z godziny na godzinę wartość ta będzie wzrastać. W czasie upalnego dnia nie możemy zapomnieć o nawadnianiu  i chronieniu się przed słońcem (szczególnie w południowych godzinach). 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Rekin (zdjęcie ilustracyjne)Wielka Brytania. Pierwszy przypadek ataku rekina od ponad 175 lat

Pogoda na dzisiaj. Ma być gorąco w całej Polsce

Ostatni weekend pozwolił nam na odpoczynek od upałów, a deszcz oczyścił nieco atmosferę. Wysokie temperatury powoli jednak wracają. Już we wtorek (2 sierpnia) i środę (3 sierpnia) na termometrach w niektórych miastach można było odczytać około 30 stopni Celsjusza. Dzisiaj temperatura jeszcze bardziej wzrośnie.

Najcieplej ma być na zachodzie, północnym zachodzie Polski oraz na Suwalszczyźnie. W tych rejonach możemy spodziewać się, że termometry pokażą od 32 do 36 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie w centrum kraju (od 28 do 30 stopni Celsjusza).

Według prognoz IMGW najzimniej ma być w Białymstoku i jego okolicach. Co ważne, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla województw położonych po zachodniej stronie Wisły. Alert ma potrwać do jutrzejszego wieczora (5 sierpnia).

W kraju przez cały dzień niebo będzie słoneczne. Chmury pojawią się dopiero wieczorem na północy kraju (województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie i zachodniopomorskie). Ciśnienie atmosferyczne na terenie całej Polski będzie optymalne i wyniesie około 1020 hPa.

W Gdańsku pojawią się owce, które zastąpią kosiarki.Żywe kosiarki w Gdańsku. Inicjatywa wyszła od mieszkańców