Pogoda nad morzem na cały tydzień 8-14.08. Czy będzie upalnie? W których regionach może spaść deszcz?

Jaka pogoda zapowiadana jest w województwie pomorskim i zachodniopomorskim na cały tydzień od 8 do 14 sierpnia? Czy wczasowicze będą mogli liczyć na słoneczną pogodę?

Pogoda na najbliższy tydzień nad polskim morzem wydaje się bardzo optymistyczna dla turystów, którzy od 8 do 14 sierpnia zaplanowali wakacje w województwie pomorskim lub zachodniopomorskim. Na mapach widać, że w najbliższych dniach będzie bardzo dużo słońca. 

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Pogoda na Pomorzu na cały tydzień - dużo słońca i brak opadów

Kolejny tydzień sierpnia minie na północy Polski pod znakiem bardzo dużych rozpogodzeń. Najwięcej słońca nad morzem ma być od piątku do niedzieli, jednak także we wcześniejsze dni nie ma co liczyć na duże zachmurzenia. Więcej chmur pojawiać się będzie tylko w okolicach Gdańska i Gdyni, jednak nie będą się one utrzymywały przez cały dzień. Można więc przewidywać, że będzie bardzo słonecznie. 

Od poniedziałku do środy temperatura maksymalna dla woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego wyniesie od 19 do 22 stopni. Od czwartku zacznie się robić bardziej upalnie. Aż do niedzieli należy spodziewać się temperatury od 28 do 32 stopni. Najgoręcej ma być w niedzielę 14 sierpnia. 

W najbliższym tygodniu lokalnie i bardzo słabo może popadać tylko we wschodnich powiatach województwa pomorskiego. Największe szanse na deszcz w tym regionie wypadają w środę i czwartek. Poza tym w całej Polsce opadów się raczej nie uświadczy. Nie jest to jednak zbyt dobra wiadomość, biorąc pod uwagę ogromną suszę, jakiej doświadczają europejskiej kraje. 

Polska znajdzie się pod wpływem stabilnego frontu. Słabe porywy wiatru, nawet nad morzem, sprawią, że nie będzie zbyt dużych zmian w pogodzie. Wszystko się może jednak zmienić, o ile na zachodzie wytworzy się jakiś silniejszy front. Na razie jednak nic na to nie wskazuje.

Niski stan wody w WiśleDruga połowa miesiąca może przynieść największe upały tego lata

Warto przypomnieć, że prognoza długoterminowa jest obarczona dużą niepewnością. Wynika to z ryzyka wystąpienia nagłych zjawisk meteorologicznych, jak i z różnorodności wykorzystywanych w modelach prognostycznych założeń fizycznych, statystycznych oraz równań matematycznych.

Pogoda na cały tydzień nad morzem: