Jaka pogoda na długi weekend? Ciepło i słonecznie tylko w jednym regionie

Jaka pogoda czeka nas w zbliżający się sierpniowy długi weekend? Synoptycy zapowiadają, że w większości regionów będzie ciepło. Niestety w wielu regionach na niebie pojawi się też sporo chmur i popada deszcz. Gdzie możemy spodziewać się słonecznej aury?

Wielkimi krokami zbliża się długi sierpniowy weekend. Dodatkowy dzień wolny przysługuje nam w poniedziałek 15 sierpnia, kiedy obchodzimy Święto Wojska Polskiego. To dla wielu osób okazja na krótki wypad i wypoczynek na łonie natury. Czy pogoda nam dopisze? 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na długi weekend. Słonecznie tylko w jednym regionie 

Według prognozy synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej do piątku w całym kraju ma być słonecznie i ciepło - nawet do 30 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie nad morzem - tam do 24 stopni. Już od soboty jednak na niebie ma pojawić się więcej chmur. Na wschodzie i południu przewidywane są przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna ma wynieść od 23 stopni Celsjusza nad morzem do 31 stopni na zachodzie oraz południu kraju. 

Instytut zapowiada też pogodną niedzielę. Chmury i deszcz mają pojawić się jedynie miejscami na północy. Tego dnia ma być bardzo ciepło - od 25 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do nawet 32 stopni na zachodzie i południu. 

Susza w Polsce - zdjecie ilustracyjneUpały wracają do Polski. "Prognozy są bardzo złe". IMGW wydało alerty

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Z kolei Interia wskazuje, że w długi weekend pogodnej aury możemy spodziewać się jedynie na Pomorzu. Osoby, które wybierają się tam na wypoczynek, mogą więc liczyć na sprzyjającą pogodę. 

Pogoda na długi weekend. Co z poniedziałkiem?

Jak wskazuje portal, w poniedziałek możemy spodziewać się najlepszej pogody w ciągu długiego weekendu. Maksymalna temperatura powietrza ma wynieść od 28 stopni Celsjusza na południu i w centrum do 30 stopni na zachodzie. W większości regionów dużo przejaśnień, jedynie na Mazowszu więcej chmur i niewielkie opady deszczu. Najwięcej słońca na zachodzie i nad morzem. 

Windy, pogoda na długi weekendPogoda w długi weekend. Będzie wyjątkowo upalnie - nawet 32 st. C

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina