Prognoza na dziś - czwartek, 11 sierpnia. W całym kraju bardzo ciepło, na wschodzie możliwe burze

W czwartek, 11 sierpnia pogoda będzie nas rozpieszczać. W całej Polsce będą panować wysokie temperatury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałami. Alert obowiązuje na zachodnich krańcach naszego kraju.

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Po nieco chłodnym początku tygodnia, od wczoraj możemy obserwować znaczną poprawę pogody. W czwartek, 11 sierpnia synoptycy z IMGW prognozują gorącą i słoneczną aurę niemal w całym kraju. Słupki rtęci wskażą dziś od 23 stopni do 30 stopni Celsjusza. Co nasz czeka w drugiej połowie dnia?

Pogoda na czwartek, 11 sierpnia. Na zachodzie upał, na wchodzie przelotne burze

Poranek niemal w całym kraju bardzo ciepły. Na południu i w centralnej części kraju termometry wskazywały 17-18 kresek. Nieco chłodniej w północnej i wschodniej Polsce, tam rano temperatura osiągnęła wartość 15-16 stopni C.

Znacznie cieplej będzie w drugiej połowie dnia. To efekt gorących i wilgotnych mas powietrza, które napływają nad Polskę. Co ważne, przyniosą one nie tylko wysokie temperatury, ale także burze i ulewy.

W czwartek w całym kraju zachmurzenie słabe i umiarkowane. W ciągu dnia na słoneczną aurę mogą liczyć mieszkańcy zachodniej Polski. Tam również będzie najcieplej, IMGW wydał alerty przed upałami w tej części kraju. Temperatury mogą tam dochodzić do 30 stopni Celsjusza.

Na wschodzie kraju po południu pogoda nieco się popsuje. Tam też spodziewane są burze i opady deszczu. W trakcie burz porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 60 km/h.

Kąpali się nago w Parku Wilsona w Poznaniu. Interweniowała policjaPoznań. Weszli do wody w stroju Adama. Zamiast do raju, trafili w ręce policji

Weekend zapowiada się burzowo

W piątek burze mogą pojawić się także w innych częściach naszego kraju. Burzowo zapowiada się także weekend. W sobotę i niedzielę należy spodziewać się także silnego wiatru. Mogą wystąpić również ulewy i gradobicia. 

Błędy podczas opalaniaJak się nie opalić "na Janusza"? Słoneczna kąpiel może się źle skończyć