Pogoda na dziś - piątek, 12 sierpnia 2022 r. Będzie słonecznie i ciepło w całym kraju

Dzisiejsza pogoda będzie nas rozpieszczać. Piękna aura będzie towarzyszyć mieszkańcom praktycznie całej Polski. Gdzie będzie najcieplej? Synoptycy przewidują, że piątek będzie najładniejszym dniem nadchodzącego długiego weekendu.

Od soboty w całym kraju pogoda znacznie się pogorszy, ale póki co - nie musimy się tym przejmować. Dziś według synoptyków będzie słonecznie i ciepło. Trzeba się cieszyć, bo od niedzieli czeka nas gwałtowna zmiana. Ale cieszmy się tym, co obecnie. Temperatury będą wysokie, a szanse na deszcz niewielkie. Iście letnia pogoda czeka nas także nad Bałtykiem.

Zobacz wideo Niechlubny rekord Bałtyku. Ma największe martwe strefy na świecie

Pogoda na dziś. Piątek będzie słoneczny i bardzo gorący

Prognoza pogody na piątek zapowiada się naprawdę wakacyjnie. Będzie ciepło w niemal całym kraju, a miejscami wręcz upalnie. Na skrajnie wysokie temperatury muszą przygotować się mieszkańcy kilku regionów. Najcieplej będzie dzisiaj w Szczecinie - maksymalna temperatura w cieniu wyniesie tu 29 st. Celsjusza. Nieco chłodniej - 28 st. Celsjusza, pokażą termometry w Zielonej Górze, Poznaniu, Bydgoszczy oraz Olsztynie. W Opolu oraz Mikołajkach temperatura wyniesie 27 st.

Piękna aura utrzyma się dziś także w innych regionach Polski. 26 st. Celsjusza pojawi się w Białymstoku, Łodzi, Kielcach, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu oraz Międzyzdrojach. 25 st. zobaczą na termometrach mieszkańcy Gdańska i Warszawy oraz Rzeszowa. Najchłodniej będzie w Lublinie - 24 st. oraz na Helu, w Szklarskiej Porębie i Zakopanem - 23 st. Celsjusza.

Zima (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda długoterminowa na zimę. Czy będzie ekstremalnie zimno?

Prognoza pogody. W piątek popada, ale tylko w kilku regionach

W piątek w większości kraju będzie słonecznie. Bezchmurne niebo będzie towarzyszyć mieszkańcom i turystom znajdującym się nad Bałtykiem. Przelotne opady będą możliwe na południu kraju, głównie w województwie małopolskim, podkarpackim, lubelskim oraz świętokrzyskim.

Pogoda nad morzem (zdjęcie ilustracyjne)Jaka pogoda na długi weekend? Ciepło i słonecznie tylko w jednym regionie