Pogoda na długi weekend w Tatrach. Warunki nie będą sprzyjać wędrówkom

Jaka pogoda będzie w Tatrach w długi sierpniowy weekend? Osoby, które planowały długie wędrówki, nie będą zadowolone. Lepiej zabrać ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy, a po południu odpuścić chodzenie po górach.

Długi sierpniowy weekend trwa. Wiele osób wykorzystało ten czas i pojechało na wycieczkę w góry. Jednym z najpopularniejszych kierunków są Tatry. Jaka będzie tam pogoda w niedzielę i poniedziałek?

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na długi weekend w Tatrach. Sporo chmur, deszcz i burze 

W niedzielę od godzin porannych może popadać przelotny deszcz. Wysoka temperatura i duża wilgotność będą powodowały piętrzenie się chmur, w związku z czym po południu może zagrzmieć. Jeśli w niedzielny poranek, wybraliście się na szlak, upewnijcie się, że wrócicie z niego bezpiecznie przed popołudniem, to wtedy spodziewane są bowiem burze. 

Warunki na szlakach mogą nie być najłatwiejsze. Opady deszczu spowodują bowiem, że w niższych partiach gór może być ślisko. Spodziewajmy się błota i grząskiego terenu. Co z poniedziałkiem?

Pogoda na długi weekend. Trzy dni z burzami, najwięcej słońca na północy krajuPogoda na długi weekend. Trzy dni z burzami, pogodnie w jednym regionie

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W poniedziałek warunki pogodowe nad ranem mogą zmylić wiele osób. Pogodna aura i poranne słońce będą zachęcać do wycieczek. Jeśli planujecie dłuższe wyjście, lepiej wybierzcie się wcześnie rano, by zdążyć wrócić, zanim rozpoczną się popołudniowe burze. Przypominamy, jeśli zauważycie pierwsze oznaki burzy na szlaku, należy jak najszybciej zejść z wysoko położonych przestrzeni w dolinę. 

Obecnie w górach panuje spory ruch turystyczny. Wiele osób korzysta z długiego weekendu, by móc podziwiać piękno naszych górskich szlaków. Nie zapominajmy w tym czasie o bezpieczeństwie. Warto zabrać ze sobą cieplejsze rzeczy, by uniknąć ewentualnego wyziębienia. 

Pogoda na jesień 2022Pogoda długoterminowa na jesień 2022. Co nas czeka po upalnym lecie?

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina