Pogoda na dziś - wtorek, 13 września. Jesień pełną parą - niewielkie ocieplenie i ulewy w części kraju

Pogoda na dziś zapowiada się iście jesiennie - chociaż termometry pokażą nieco wyższe wyniki niż wczoraj, to raczej nie ma co liczyć na powrót lata. W niektórych częściach kraju spodziewane są opady deszczu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Weekend dla większości kraju był dość chłodny i deszczowy. Chociaż od zachodu do Polski zbliża się strefa cieplejszego powietrza, to jednak nie przyniesie ona znacznego ocieplenia. Miejscami spodziewać się można także przelotnych opadów deszczu, zwłaszcza na północy kraju.

Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

Pogoda na dzisiaj. Przelotne opady na północy kraju

Wtorek zapowiada się nieco cieplejszy od poprzednich dni - termometry pokażą maksymalnie od 19 st. C do 23 st. C. Chłodniej jedynie na północy i wschodzie, gdzie będzie od 16 st. C do 19 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie na Pomorzu po południu okresami może być dość silny i porywisty.

Dzień upłynie nam również pod znakiem opadów - przelotnych deszczy można spodziewać się od Pomorza Zachodniego przez Mazury i północ Mazowsza po Suwalszczyznę, jednak dobowa suma opadów nie powinna przekroczyć 0,8 mm.

Będzie coraz zimniej. Pod koniec tygodnia możliwe burze

Środa przyniesie natomiast silne opady deszczu na południu kraju, które szczególnie odczuwalne będą na Dolnym Śląsku, gdzie suma opadów może wynieść nawet 24 mm. Termometry pokażą od 17 st. C do 21 st. C.

Opady deszczu prognozowane są do końca tygodnia. Temperatura będzie spadać - w czwartek w całym kraju należy spodziewać się maksymalnie 16-20 st. C, a następnego dnia - od 14 do 18 st. C. Piątek przyniesie również porywisty wiatr w całym kraju.

Weekend upłynie nam również pod znakiem chmur i przelotnych opadów deszczu. W pasie Pojezierzy możliwe nawet burze. Będzie również dużo chłodniej - temperatura maksymalna wyniesie od 12 do 16 st. C. Jeszcze zimniej w rejonach podgórskich, gdzie miejscami będzie około 9 st. C.