Pierwszy śnieg w tym roku spadł w Tatrach. Malownicze zdjęcia ośnieżonego szlaku

Według kalendarza trwa jeszcze lato. W Tatrach spadł już jednak pierwszy śnieg. Do astronomicznej zimy jeszcze daleko, ale już możemy podziwiać malowniczy biały krajobraz.

Do 23 września w kalendarzu trwa lato, jednak pogoda pozwoliła nam już zapomnieć o wakacjach. Ci, którzy wrzesień zdecydowali się spędzić w górach, mogą już podziwiać piękny zimowy krajobraz. Pierwszy śnieg spadł na Łomnicy.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwszy śnieg w Tatrach. Łomnica oprószona białym puchem

Pierwszy śnieg w tym sezonie spadł w poniedziałek rano. Poprószyło na wysokości 2632 m n.p.m. - zdjęcia zimowego krajobrazu Łomnicy obiegło internet.

Możemy na nim zobaczyć, że schody na taras widokowy są pokryte sporą warstwą białego puchu.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Łomnica znajduje się po słowackiej stronie Tatr. Polscy turyści na zimę jeszcze chwilę poczekają. Chociaż na terenach podgórskich zrobiło się już chłodno - w dzień temperatury wynoszą od 5 do 7 stopni, w nocy spadają do 0 - to na biały puch nie ma jeszcze co liczyć. Wybierając się w góry, warto jednak śledzić prognozy, bo pojawiają się niebezpieczne opady deszczu i burze. Wyładowania atmosferyczne nad Tatrami mają się pojawić jeszcze w tym tygodniu, w czwartek.

Pogoda w Tatrach. TPN ostrza turystów

Opady deszczu spowodowały, że warunki w polskiej części Tatr są niebezpieczne

"Na wielu szlakach, zwłaszcza w miejscach zacienionych, jest mokro i ślisko. W wyższych partiach Tatr, szczególnie po stronie północnej, mogą występować miejscami oblodzenia. Na leśnych odcinkach szlaków występuje błoto i kałuże" - czytamy na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

"Na szlaku w Dolinie Kościeliskiej, w rejonie zejścia z Jaskini Mroźnej, występują utrudnienia związane z remontem. Należy zachować ostrożność i stosować się do poleceń" - ostrzegają pracownicy parku.