Pogoda na środę 14 września. Deszczowo na południu, w nocy możliwe burze. Są alerty IMGW

W środę w wielu regionach popada deszcz. Najintensywniejsze opady wystąpią na południowym zachodzie Polski. Na noc IMGW zapowiada słabe burze.

W środę 14 września przez większość dnia będzie pochmurnie, ale im bliżej północy Polski, tym większa szansa na przejaśnienia. W całym kraju może popadać przelotny deszcz. Najintensywniejsze, jednostajne opady IMGW zapowiada dla krańców południowych - synoptycy prognozują, że w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim suma opadów może wynieść do 20 mm.

Termometry pokażą od 15-19 stopni na północy i w rejonach podgórskich do 20-21 stopni na południowym wschodzie.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny i porywisty - nad morzem w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, a w Karpatach do 80 km/h - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo Dlaczego na niebie czasem jest więcej słońc?

Silny deszcz na południowym zachodzie Polski. Są "żółte" ostrzeżenia IMGW

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Silniej ma popadać zwłaszcza w południowo-zachodnich powiatach województw dolnośląskiego i opolskiego.

"Żółte" alerty obowiązują do godz. 8 rano w czwartek 15 września. Zgodnie z prognozą zagrożeń, synoptycy IMGW planują wydać ostrzeżenia również dla północnej części woj. śląskiego.

Kiedy sezon grzewczy? (zdjęcie ilustracyjne)Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Kiedy zaczną grzać kaloryfery?

Pogoda. Słabe burze w nocy ze środy na czwartek

Nocą ze środy na czwartek na południu i północy kraju, a zwłaszcza na Wybrzeżu, mogą wystąpić słabe burze. Będą związane z chłodnym frontem, który wkroczy do Polski z północnego zachodu.

Burzom będą towarzyszyć porywy wiatru do 50- 65 km/h, krótkotrwałe opady deszczu około 10 mm, ale kumulacje sum opadów mogą wzrosnąć punktowo do 20 mm. Na południu Polski natomiast - do 

Zmiana czasu na zimowy - kiedy przestawić zegar? - zdjęcie ilustracyjneKiedy zmiana czasu? Tej daty lepiej nie przegapić

Warunki biometeorologiczne w środę 14 września

"W Polsce północnej i środkowej przeważać będą obojętne warunki biometeorologiczne, jedynie na wybrzeżu utrzymywać się będzie niekorzystny wpływ pochmurnej pogody z porywistym wiatrem. Na południu kraju warunki biometeorologiczne w ciągu dnia ulegać będą stopniowemu pogorszeniu" podaje IMGW.