Pogoda na dziś - czwartek, 15 września 2022. Wyjdzie słońce, ale w wielu regionach spadnie deszcz

Pogoda na dziś, czyli czwartek 15 września podzieli Polskę. Mieszkańcy południowej części kraju zdecydowanie nie mogą zapomnieć o parasolce. Z kolei mieszkańcy wschodniej części kraju będą mieli okazję, by móc cieszyć się ostatnimi promieniami słońca.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Synoptycy z Instytutu Meteorologii Gospodarki Wodnej zapowiadaj, że do czwartku będziemy mieć do czynienia z przeważającym zachmurzeniem, choć w niektórych regionach Polski przejaśni się. W wielu regionach spadnie również deszcz.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Prognoza pogody na dziś. Na termometrach nawet 22 stopnie Celsjusza

Jak zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek 15 września najniższe temperatury wskażą termometry na północy oraz zachodzie kraju. W Gdańsku, Olsztynie, Białymstoku, Szczecinie oraz w Zielonej Górze termometry wskażą tylko 18 stopni Celsjusza. O jeden stopień więcej, czyli 19 stopni Celsjusza synoptycy zapowiadają w Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu oraz w Katowicach. Nieco cieplej, bo 20 stopni Celsjusza, będzie z kolei w Warszawie i Łodzi. 21 stopni Celsjusza w Kielcach i Krakowie. Najcieplej tego dnia będzie w Rzeszowie i Lublinie.

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ośnieżona ŁomnicaPierwszy śnieg w tym roku spadł w Tatrach. Malownicze zdjęcia szlaku

Pogoda na dziś. Mimo dużego zachmurzenia wyjdzie słońce

Jak informują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek 15 września  lokalnie mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Największe prawdopodobieństwo opadów odnotowano na południu kraju, w województwie warmińsko-mazurskim oraz w województwie łódzkim. W pozostałych regionach będzie pochmurno, ale zza chmur będzie próbowało wybijać się słońce. Warto więc korzystać z ostatnich promyków słońca.

Chmury (zdjęcie ilustracyjne)Nadchodzi ochłodzenie. Jaka pogoda czeka nas w październiku?

W czwartek wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty. Będzie wiał z kierunków zachodnich.