Pogoda na dziś, piątek, 16 września 2022. Zapowiada się słoneczny dzień. Deszcz tylko lokalnie

Pogoda na dziś, czyli piątek, 16 września 2022 zapowiada się przyjemnie. W większości kraju będzie słonecznie, jedynie lokalnie może spaść przelotny deszcz. IMGW prognozuje piękny koniec tygodnia.

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę pogody na dziś, piątek, 16 września 2022 roku. Dzień zapowiada się w większości słonecznie, jedynie lokalnie mogą wystąpić burze z opadami deszczu i porywiste wiatry. W większej części kraju będzie jednak spokojnie i pogodnie.

Pogoda na dziś, piątek, 16 września 2022. Dzień będzie pogodny, choć nie wszędzie

W centrum oraz w południowo - wschodniej części kraju będzie cieplej niż na krańcach zachodnich i na północy, szczególnie nad morzem. Najcieplej będzie w Warszawie (21 st. C). Równie ciepło (20 st. C) będzie w Białymstoku i Lublinie. O stopień mniej - 19 st. C będzie we Wrocławiu i Łodzi. 18 st. C pokażą termometry w Opolu, Toruniu, Olsztynie, Szczecinie i w Zielonej Górze. Z kolei mieszkańcy Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Katowic, Krakowa, Rzeszowa i Poznania będą cieszyli się temperaturą 17 st. C. Najzimniej będzie w Kielcach - jedynie 16 st. C. 

Pogoda na dziś. Gdzie będzie padać deszcz? Mieszkańcy tych regionów muszą się przygotować

Choć w większości kraju będzie pogodnie, to jedna w niektórych regionach IMGW prognozuje nawet burze z ulewnym deszczem i porywiste wiatry. Na wystąpienie burz z ulewnym deszczem muszą się przygotować mieszkańcy terenów nadmorskich, zwłaszcza okolic Gdańska, Gdyni, Koszalina i Słupska. W tych regionach wystąpią również porywiste wiatry o prędkości od 70 do 90 km/h, a nawet miejscami do 115 km/h. Podobnie silny wiatr może też pojawić się w północno - zachodniej części województwa warmińsko - mazurskiego.