Pogoda na dziś - sobota, 17 września 2022. Jesienna aura nad Polską - będzie pochmurno i deszczowo

Pogoda na dziś, czyli sobotę 17 września nie zapowiada się najlepiej. W całej Polsce będą dominowały chłodne i wilgotne warunki atmosferyczne. Warto przygotować parasolki i cieplejsze ubrania. Jak prezentuje się prognoza w poszczególnych regionach?

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w wielu miejscach kraju przewidziane są opady deszczu, burze, a nawet grad. Ciśnienie będzie bez większych zmian, jednak ciemne chmury i wiatr mogą wpłynąć na nasze samopoczucie. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś. Będzie chłodno i deszczowo

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, do Polski napływa chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie, a kraj jest pod wpływem niżu znad Finlandii. Na północy kraju zauważalny będzie front okluzji, czyli kombinacja frontu chłodnego i ciepłego, co może powodować silne opady deszczu. Warto więc wyciągnąć parasolki i przygotować jesienne kurtki. 

Pogoda (zdjęcie ilustracyjne) Pogoda na weekend. Sporo chmur, deszcz i burze. Co z temperaturą?

Na najniższe temperatury muszą przygotować się mieszkańcy rejonów podgórskich. W Zakopanem termometry będą wskazywać jedynie 9 stopni Celsjusza. Nie najcieplej zapowiada się także w Zielonej Górze, gdzie słupki rtęci zatrzymają się o jeden stopień wyżej i w Rzeszowie (12 stopni). Najcieplej będzie na północy. W Gdańsku i Szczecinie możemy spodziewać się 17 stopni Celsjusza. Podobnie będzie też w Białymstoku, Warszawie, Olsztynie, Poznaniu oraz Łodzi. 

Prognoza pogody na dziś. Możliwe burze i opady gradu

W sobotę zachmurzenie i przelotne opady będą występować w praktycznie całym kraju. W niektórych miejscach przewidziane jest także grad oraz burze. Burzy z deszczem możemy spodziewać się na północy Polski - w Gdańsku, Szczecinie. Mały grad może pojawić się w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim.

Ośnieżona Łomnica Pierwszy śnieg w tym roku spadł w Tatrach. Malownicze zdjęcia szlaku

W Tatrach powyżej 2000 m n.p.m. mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Jak podaje IMGW, w nocy z soboty na niedzielę na obszarach położonych powyżej 1400 m n.p.m i lokalnie powstanie kilkucentymetrowa pokrywa śnieżna.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.