Pogoda na dziś - niedziela, 18 września. Spodziewajmy się chłodu, zachmurzeń i opadów deszczu

Pogoda na dziś nie zapowiada się przyjemnie. W całym kraju ma być chłodno, a przez cały dzień niebo spowijać będą chmury. Na południu Polski spodziewać się możemy opadów deszczu.

To zła wiadomość dla osób uwielbiających ciepło. Pogoda na dziś będzie mało przyjemna. Spodziewać się możemy niskich temperatur oraz zachmurzenia. W południowych rejonach kraju ma padać. Co ciekawe, dla niektórych powiatów województwa lubelskiego i podkarpackiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed opadami. Objęło powiaty:

  • lubaczowski,
  • przeworski,
  • przemyski,
  • jarosławski,
  • bieszczadzki,
  • leski,
  • sanocki.
Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zmiana rozkładu lotu linii easyJetPilot zadał pasażerom pytanie i kazał podnosić ręce. Przez opóźnienie

Pogoda na dziś - 18 września. Będzie chłodno i pochmurnie

Dzisiejsza pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Słupki rtęci o godzinie 12:00 pokażą maksymalnie od 9-10 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej, przez 12 stopni na Śląsku, Dolnym Śląsku, do 16 stopni na Podlasiu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. W pozostałych rejonach temperatura wahać się będzie od 13 do 15 stopni Celsjusza. Aura z godziny na godzinę ma się ochładzać i pod wieczór termometry pokażą od 10 stopni w województwie lubelskim, świętokrzyskim i małopolskim do 13 stopni Celsjusza w centrum kraju.

Prognozy pokazują, że cały dzień będzie pochmurno. Dopiero pod koniec dnia przejaśni się na zachodzie Polski. Spodziewajmy się też deszczu, szczególnie dotkliwy ma być dla mieszkańców Podkarpacia i Lubelszczyzny. Wiatr umiarkowany i silny, a w niektórych miejscach porywisty. Ciśnienie będzie niskie i wyniesie 1001 hPa.

 


Znaczne pogorszenie pogody jest wynikiem tego, że kraj jest pod wpływem niżu znad Finlandii, a z północnego zachodu napływa powietrze polarno-morskie.

Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śniegTo na pewno was zszokuje! Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg