Pogoda w Tatrach. Temperatura spada poniżej 0 stopni. Gdzie spadnie śnieg? [KASPROWY WIERCH, ZAKOPANE]

Pogoda w Tatrach zaczyna być już jesienno-zimowa. Osoby, które w najbliższych dniach wybierają się w góry, powinny przygotować cieplejsze ubrania. Na szczytach temperatura spada znacznie poniżej 0 stopni.

"Na Kasprowym Wierchu temperatura wynosi aktualnie równe 0" - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ujemna temperatura utrzymuje się w Tatrach na wysokości powyżej dwóch tysięcy metrów. Zimno jest także po słowackiej stronie Tatr - na Łomnicy pada nawet śnieg. W weekend opady śniegu mają pojawić się także po polskiej stronie gór. 

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Pogoda w Tatrach. W niedzielę spadnie śnieg i temperatura

Z prognozy pogody wynika, że na stacji dolnej Kasprowego Wierchu jest około 5 stopni, a na samym szczycie w okolicach 1-0 stopni. W niedzielę temperatura ma spaść od 0 do - 0,5 stopnia. 18 września w Tatrach pojawi się także śnieg, który będzie prószył także w poniedziałek. 19 września temperatura na szczycie wyniesie około -0,8 stopni. Silne porywy wiatru sprawią jednak, że temperatura odczuwalna będzie niższa.

Na Gubałówce w sobotę będzie do 16 stopni. W niedzielę temperatura spadnie natomiast do zaledwie 4,7 stopni. W poniedziałek i wtorek temperatura nie przekroczy 4 stopni w ciągu dnia. Spodziewane są także opady deszczu. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

W sobotę w Zakopanem i Dolinie Kościeliskiej będzie do 12 stopni. Od niedzieli do środy temperatura wyniesie maksymalnie od 6 do 7 stopni. W tych dniach należy liczyć się z opadami deszczu. Podobnie będzie w Dolinie Chochołowskiej. W sobotę termometry pokażą jeszcze 11 stopni, a od niedzieli do środy będzie nie więcej, niż 4-5 stopni. 

W sobotę w Dolinie Pięciu Stawów będzie do 5 stopni. W kolejnych dniach temperatura maksymalna wyniesie od 0 do 2 stopni, a wieczorami będzie do -2 stopni. Synoptycy zapowiadają także opady śniegu.