Pogoda na dziś - poniedziałek, 19 września 2022 r. Będzie deszczowo i pochmurnie. Możliwe lokalne burze

Prognoza pogody na poniedziałek, 19 września 2022 r. nie zapowiada się przyjemnie. W większości kraju będzie pochmurnie, bardzo deszczowo. Możliwe też lokalne burze na północy Polski.

Prognoza na poniedziałek, 19 września 2022 r. jest mało pocieszająca. Jesienna aura zagości na dobre. Będzie pochmurnie w całym kraju. Nie unikniemy też opadów deszczu, więc warto mieć pod ręką parasol. W północnej części Polski możliwe burze.

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?

Prognoza pogody na dziś. Będzie chłodno i deszczowo

Mieszkańcy całej Polski mogą dziś spodziewać się opadów deszczu. W poniedziałek, 19 września 2022 r. zachmurzenie będzie duże, a opady będą nam towarzyszyć przez cały dzień. Najchłodniej będzie w Łodzi, Katowicach i Krakowie - tam termometry wskażą jedynie 11 st. Celsjusza. Nieco cieplej - 12 stopni będzie w Białymstoku, Warszawie, Lublinie, Kielcach oraz Rzeszowie.

Tatry (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda w Tatrach. Temperatura spada już poniżej 0 stopni. IMGW ostrzega

We Wrocławiu termometry pokażą 13 st. Celsjusza, a w Zielonej Górze oraz Olsztynie - 14 st. Najcieplej w Poznaniu, Bydgoszczy i Gdańsku - 15 st. Celsjusza oraz w Szczecinie, gdzie mieszkańcy odczują najwięcej - 16 st.

Pogoda w poniedziałek, 19 września. Warunki będą niekorzystne

Jak podają meteorolodzy, warunki biometeo w poniedziałek, 19 września będą niekorzystne. W całym kraju będzie wyraźnie odczuwalny chłód. Ciśnienie w południe w stolicy wyniesie 995 hPa, wyższe będzie jedynie w Trójmieście - tam 1007 hPa. 

Możliwe burze na północy kraju. Pierwsze wyładowania zaczęły pojawiać się w województwie zachodniopomorskim, głównie w okolicach Świnoujścia oraz Międzyzdrojów. Lokalnie spadnie do 10-15 litrów wody na metr kwadratowych. Burze nie będą jednak intensywne, a co ciekawe - może dojść do przejściowego rozpogodzenia w godzinach popołudniowych. Wiać będzie dość silny, porywisty wiatr o kierunku północno-zachodnim. 

Karol I, Karol II i Karol Edward Stuart - zwany Karolem IIIKarol III mógł wybrać inne imię. Jego poprzednicy się nie wsławili