Pogoda na dziś - wtorek, 20 września 2022 r. Będzie deszczowo, ale i słonecznie

Prognoza pogody na wtorek, 20 października 2022 r. zapowiada się deszczowo, choć możliwe przelotne przejaśnienia. Po mroźnym i nieco mglistym poranku, czeka nas równie chłodny dzień. Sprawdź pogodę na dziś.

Początek tygodnia w Polsce zapowiada się deszczowo. Nad krajem znajduje się układ niskiego ciśnienia, który może powodować znaczne obniżenie temperatury oraz przelotne opady. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zwiastują, że jesień zbliża się do Polski i raczej nie mamy już co liczyć na babie lato.

Zobacz wideo Skąd się bierze deszcz i czym właściwie są chmury? Wyjaśniamy [Pracownia Bronka]

Prognoza pogody na wtorek. W całym kraju będzie deszczowo, choć możliwe są przejaśnienia

Nadchodzące dni nie przyniosą znaczącej poprawy pogody. W całym kraju będzie jesiennie, a aura nie będzie zachęcać do wychodzenia z domu. Co więcej - w Tatrach nadal utrzymywać się będzie śnieg, a nawet może spaść go jeszcze więcej. 

W całej Polsce we wtorek będzie deszczowo, choć momenty pojawią się przejaśnienia i zza chmur wyjdzie słońce. Najchłodniej będzie w Katowicach - 12 st. Celsjusza oraz Krakowie i Rzeszowie - 13 stopni. W przeważającej części kraju termometry wskażą 14 stopni Celsjusza. Właśnie tyle będzie w Zielonej Górze, Wrocławiu, Łodzi, Kielcach, Lublinie, Warszawie, Białymstoku oraz Olsztynie. 15 stopni będzie w Gdańsku, a najcieplej - 16 stopni w Bydgoszczy oraz Szczecinie.

Śnieg w TatrachW Tatrach spadło 20 cm śniegu. Zima przyszła już we wrześniu

Pogoda na dziś. W nocy możliwe duże zachmurzenie i porywisty wiatr

We wtorek w ciągu dnia padać będzie zwłaszcza na wybrzeżu Polski. Tam możliwe także lokalne burze.

Pogoda zmieni się w nocy z wtorku na środę. Według IMGW zachmurzenie będzie wówczas duże, a możliwe są także przelotne opady deszczu. W górach ponownie spadnie śnieg - w Tatrach nawet 12 centymetrów w ciągu nocy, w Beskidach - do 6 centymetrów. W górach możliwe zawieje śnieżne. 

Jesień w parku Źródliska w ŁodziPogoda długoterminowa na październik 2022. Czy czeka nas jeszcze złota jesień?