Prognoza pogody. Deszcz, słońce, przymrozki, śnieg - w tym tygodniu wszystko się może zdarzyć

Pogoda w najbliższych dniach będzie bardzo zmienna. Pojawią się obfite opady deszczu, burze, znaczne ochłodzenie oraz przymrozki. Nie zabraknie też pięknych, słonecznych dni. Jak dokładnie będzie wyglądać nadchodzący tydzień?

Za zmienną pogodę odpowiada wyż Stefan. W kolejnych dniach przesunie się nad Polskę i wprowadzi znaczne ochłodzenie. Obecnie w kraju występują poranne mgły, a w najbliższych godzinach pojawi się również deszcz. Weekend zapowiada się jednak słonecznie - przekazują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na najbliższe dni. Wyż Stefan przyniesie słońce oraz znaczne ochłodzenie w nocy

Wyż Stefan, który wkroczy do Polski, przyniesie więcej rozpogodzeń, ale również zimne powietrze. Noce będą znacznie chłodniejsze. W nocy ze środy na czwartek na zachodzie będzie około 3 st. C, na wschodzie termometry wskażą około 6 st. C. Kolejne noce będą jednak znacznie zimniejsze. W nocy z czwartku na piątek przymrozki mogą występować w całym kraju, podobnie będzie w trakcie kolejnych nocy. W górach ujemne temperatury będą się utrzymywać przez większą część dnia - informuje portal fanipogody.pl.

Zbliżający się do Polski wyż przyniesie sporo ochłodzenia, jednak w ciągu dnia zachmurzenie będzie małe i pojawi się sporo słońca. Od piątku do soboty "temperatura maksymalna od 13 st. C do 17 st. C, nieco chłodniej w obszarach górskich Karpat około 10 st. C. W nocy temperatura minimalna od 5 st. C do 10 st. C, w kotlinach i dolinach karpackich najchłodniej, tam spadek miejscami do 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych" - przekazują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W niedzielę będzie dużo słońca, zwłaszcza na zachodzie Polski.

Zima (zdjęcie ilustracyjne)Jaka będzie pogoda w grudniu? "Początek zimy może sprzyjać "

Prognoza pogody. Załamanie pogody w przyszłym tygodniu

Wraz z początkiem nowego tygodnia, do Polski zaczną napływać niże, które przyniosą załamanie pogody. Wtedy też zacznie napływać zimniejsze powietrze, choć w poniedziałek są spodziewane temperatury w okolicach 20 st. C w niektórych regionach kraju. We wtorek do Polski wkroczy znaczny ośrodek niżowy. Mogą wtedy występować obfite opady deszczu oraz burze na południu i wschodzie kraju.

Przymrozek (zdjęcie ilustracyjne)Prognoza pogody. Wrzesień minie pod znakiem przymrozków