Pogoda na dziś - czwartek, 22 września 2022. Jesienna aura nad Polską, w górach znów spadnie śnieg

Pogoda na dziś, czyli czwartek 22 września zapowiada się nieciekawie. Jak informują specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej możemy spodziewać się przelotnych opadów, a miejscami burz. W górach po raz kolejny przewidziane są opady śniegu.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej jesienna aura nas nie opuści. W niektórych regionach możemy jednak liczyć na przejaśnienia. Wysoko w górach mogą wystąpić opady śniegu. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś. Będzie chłodno i pochmurnie

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najbliższych dniach będzie postępować poprawa pogody za sprawą przemieszczającego się wyżu. W niektórych rejonach Polski czekają nas przejaśnienia, a noce i poranki będą miejscami mgliste. 

Dzisiaj najchłodniej będzie na południu kraju. W Zakopanem termometry wskażą 9 stopni Celsjusza. W Katowicach wyniosą 12 stopni, natomiast  w Krakowie, Rzeszowie, Kielcach oraz Białymstoku słupki rtęci zatrzymają się o jeden stopień wyżej. Na najwyższe temperatury mogą liczyć mieszkańcy centralnej Polski. W Poznaniu i Bydgoszczy wyniesie 16 stopni Celsjusza. 14 stopni będzie w Gdańsku, Warszawie, Łodzi, Zielonej Górze oraz Lublinie. 

Prognoza pogody na dziś. Czekają nas opady deszczu i śniegu 

Choć dziś pojawi się więcej przejaśnień, to miejscami wciąż występować będą przelotne opady deszczu. Jak podaje IMGW, parasolki powinni przygotować głównie mieszkańcy wschodu i południa Polski, z kolei na południowym-wschodzie możliwe są burze. Prognozowana wysokość opadów w tym regionie wynosi od 10 mm do 15 mm. Wiatr w całym kraju będzie słaby i umiarkowany - w czasie burz porywisty. 

Wysoko w górach możemy spodziewać się kolejnych opadów śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy białego puchu w Tatrach wynosi do 15 cm, a w Bieszczadach do 2 cm. W najbliższych dniach pokrywa może sięgnąć nawet do 40 centymetrów. Według synoptyków ma to być najbardziej śnieżny wrzesień od lat.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.