Pogoda na dziś - sobota, 24 września 2022. Pochmurny, ale ciepły początek jesieni

Pogoda na dziś, czyli sobotę, 24 września 2022 zapowiada się pochmurnie. Na chwilę opuści nas jesienna aura, a przywitają przyjemne temperatury. W większości rejonów Polski możemy też zapomnieć o parasolkach.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w weekend pogodę kształtować będzie słaby wyż. W kraju pojawi się również więcej słońca. Ciśnienie będzie spadać, co może wpłynąć na nasze samopoczucie. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

 Pogoda na dziś. W Polsce zapowiada się więcej słońca

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś od zachodu nasunie się płytka zatoka niżowa, a z południa zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Na chwilę będziemy mogli więc odpocząć od niskich temperatur i ciepłych kurtek w większości rejonów Polski. 

Najchłodniej dziś będzie na południu kraju. Termometry mieszkańców Zakopanego będą wskazywać maksymalnie 12 stopni. Wysoko w Beskidach będzie od 4 do 7 stopni, na szczytach Tatr około 1 stopień Celsjusza. Synoptycy zapowiadają 13 stopni w Kielcach, Rzeszowie i Suwałkach, a jeden słupek rtęci więcej w Krakowie, Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Jeleniej Górze, Katowicach oraz Częstochowie. Nieco cieplej będzie w centralnej Polsce. We Wrocławiu temperatura wyniesie 18 stopni, a w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim 17. Podobnie zapowiada się w Warszawie, Katowicach i Szczecinie. Mieszkańcy Trójmiasta mogą liczyć na 16 stopni Celsjusza. 

Prognoza pogody na dziś. Możliwe przelotne opady deszczu 

W sobotę w całym kraju możemy spodziewać się zachmurzenia umiarkowanego lub dużego. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na północnym zachodzie, w rejonie Zatoki Gdańskiej, a także w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim mogą wystąpić przelotne opady deszczu. 

Dodatkowo w praktycznie całej Polsce mogą wystąpić mgły ograniczające widoczność miejscami nawet do 400 m.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.