Pogoda na najbliższe dni przynosi zmiany. Który dzień będzie najcieplejszy?

Pogoda w ostatnich dniach nie przynosi złotej jesieni - a wręcz przeciwnie. W najbliższych dniach przyjdą jednak zmiany i rozpogodzenia. Termometry wskażą nawet 19 stopni Celsjusza.

Pogoda na początku września nie rozpieszczała Polaków. Ostatnie jego dni dają odrobinę wytchnienia i słońca. Okażą się nieco cieplejsze od minionych tygodni. Jest szansa, że na termometrach zobaczymy wysokie wartości. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na najbliższe dni. Termometry wskażą nawet 20 stopni Celsjusza

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od niedzieli (25 września) do środy (28 września) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu.

"W nocy temperatura minimalna powietrza od 5 stopni Celsjusza do 12 stopni, tylko okresami w rejonach podgórskich około 4 stopnie Celsjusza. Z kolei w dzień temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni do 19. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni" - czytamy w wydanym komunikacie.

W czwartek (29 września) opady ustają. "Nad ranem temperatura powietrza wyniesie od 5 stopni do 10 stopni Celsjusza, a w dzień będzie kształtować się od 18 stopni Celsjusza do 22 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy" - informują. 

Zima (zdjęcie ilustracyjne)Jaka będzie pogoda w grudniu? "Początek zimy może sprzyjać "

Odbudowa cyrkulacji zachodniej i południkowej

Koniec mijającego miesiąca przyniesie dużo urozmaiceń w pogodzie. Jak tłumaczą synoptycy portalu Fani Pogody, za dynamikę odpowiedzialna jest odbudowa cyrkulacji zachodniej i południkowej. "Często znajdziemy się w tym czasie, w zasięgu zatok niżowych i stref frontowych przechodzących przez naszą część Europy. Warunki pogodowe będą zmienne" - tłumaczą. Możemy liczyć na częste opady deszczu, ale także burze, fale silniejszego wiatru, jak i też okresami gęste mgły w wilgotnej masie powietrza.

Anomalie wilgotności w PolscePogoda. Początek września z dużym deficytem opadów