Długoterminowa prognoza pogody na przełom września i października. Termometry wskażą nawet 20 stopni

Długoterminowa prognoza pogody na przełom września i października przynosi dobre wieści dla amatorów jesiennych spacerów. Z prognoz synoptyków wynika, że najbliższe dni mają być cieplejsze.

Zgodnie z długoterminową prognozą pogody sporządzoną przez portal dobrapogoda24.pl najbliższe dni mają być słoneczne i ciepłe. Temperatura wzrośnie prawdopodobnie do umiarkowanego poziomu.

Zobacz wideo Jak walczyć z suszą? "Mniej żreć" [Next Station]

Długoterminowa prognoza pogody na przełom września i października - termometry wskażą miejscami 20 stopni

Długoterminowa prognoza pogody na przełom września i października. W tym tygodniu termometry w Polsce wskażą od 13 do 19 stopni, miejscami temperatura może wynieść nawet 20 stopni. Jednak synoptycy ostrzegają, że w niektórych regionach może być nieco chłodniej. Przez kilka ostatnich dni temperatura była niższa niż zazwyczaj o tej porze roku. Jednak w najbliższych dniach ma być na poziomie średniej wieloletniej temperatury dla tej pory roku. Nieco cieplej może być na wschodzie kraju, a z kolei poniżej średniej może być na zachodzie Polski. "Ostatecznie tegoroczny wrzesień w Polsce zapisze się jako miesiąc chłodny, z anomalią temperatury w skali kraju względem normy na poziomie około -1,3 stopni" - czytamy na stronie dobrapogoda24.pl. Czekają nas w najbliższych dniach przelotne opady deszczu.

Pogoda (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda długoterminowa na listopad. Możliwy śnieg, wichury, burze

Tygodniowa prognoza pogody IMGW

Zgodnie z prognozą sporządzoną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w poniedziałek i wtorek temperatura w Polsce będzie wahać się maksymalnie od 13 do 18 stopni, a lokalnie przewidywane są opady deszczu oraz burze. Z kolei w środę będzie pochmurnie i deszczowo, a termometry wskażą od 12 do 17 stopni. Natomiast w czwartek i piątek temperatura wyniesie od 13 do 17 stopni, a opady deszczu będą tylko przelotne.

Prognoza pogody na wrzesień (zdjęcie ilustracyjne).Zmienna pogoda pod koniec września 2022

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Podobnie ma być w weekend. Synoptycy prognozują, że temperatura maksymalna będzie się wahać od 13 do 18 stopni. W sobotę na zachodzie kraju przez cały dzień ma padać deszcz, natomiast w pozostałych regionach będzie on przelotny, a w niedziele będzie przelotnie padać w całej Polsce.