Pogoda na dzisiaj - czwartek, 29 września 2022 roku. Będzie zachmurzenie i jesienne temperatury

Pogoda na dzisiaj zapowiada się pod znakiem sporego zachmurzenia i prawdziwie jesiennych temperatur. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) opublikował dokładną prognozę pogody na czwartek, 29 września 2022 roku.

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Pogoda na dzisiaj będzie pod znakiem sporego zachmurzenia z przejaśnieniami. Jak podają synoptycy IMGW, cała Europa będzie pod wpływem rozległego, ale słabnącego niżu, którego główny ośrodek będzie na północy Włoch. Co za tym idzie, Polska znajdzie się w obszarze niskiego ciśnienia i morskiego, polarnego powietrza.

Pogoda. Prognoza na listopad - zdjęcie ilustracyjnePogoda na listopad. Zima przyjdzie szybciej. Śnieg, wichury i burze

Pogoda na dzisiaj, czwartek, 29 września 2022. Temperatury będą w Polsce prawdziwie jesienne 

Dzisiejsze temperatury w Polsce będą wahały się pomiędzy 8 a 17 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w Małopolsce - 16 - 17 st. C, w rejonie Szczawnicy, Rabki - Zdroju oraz Zwierzyńca. Równie ciepło będą mieli mieszkańcy Zakopanego - 15 st. C. Z kolei najzimniej będzie w rejonach podgórskich Karpat - od 8 do 11 st. C. Nad morzem natomiast temperatury będą oscylować między 12 a 14 st. C. Podobna aura będzie w pozostałej części kraju - na zachodzie, w centrum oraz na krańcach wschodnich termometry będą pokazywać wartość średnio 13 i 14 st. C.

Polska złota jesień (zdjęcie ilustracyjne)Długoterminowa prognoza pogody wrzesień/październik. Będzie deszczowo

Pogoda na dzisiaj, czwartek, 29 września. Gdzie spadnie deszcz?

IMGW nie prognozuje żadnych burz i ulewnych deszczy. Jedynie lokalnie może wystąpić niewielki, przelotny deszcz, głównie w województwie lubuskim i podkarpackim. Może też popadać w województwie pomorskim i podlaskim. Wiatr słaby do umiarkowanego, jedynie nad morzem w porywach do 60 km/h. Wiać będzie z południa i południowego zachodu. Ciśnienie w Warszawie wyniesie w południe 992 hPa, po czym wzrośnie do 1007 hPa.