Długoterminowa prognoza pogody. Termometry wskażą 20 stopni, miejscami spadnie śnieg

Prognoza pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na nadchodzący tydzień przewiduje wzrost temperatury. Pod koniec tygodnia termometry mogą wskazać nawet 20 stopni. Natomiast według długoterminowej prognozy pogody na październik dostępnej na portalu dobrapogoda24.pl czekają nas mgły i przymrozki.

Tegoroczny październik będzie bardzo zróżnicowany pod względem meteorologicznym. W tym miesiącu czekają nas zarówno ciepłe dni, jak i chłodniejsze, które przyniosą śnieg. 

Zobacz wideo Ekspert: Jeśli zima nie będzie wyjątkowo mroźna gazu powinno nam wystarczyć

Prognoza pogody IMGW: Pod koniec tygodnia termometry wskażą miejscami 20 stopni 

Z prognozy pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w niedzielę i w poniedziałek (2 i 3 października) czekają nas zachmurzenia i przelotne opady deszczu. W tych dniach termometry wskażą od 12 stopni na północnym wchodzie do 17 na zachodzie. Z kolei we wtorek deszczu będzie już nieco mnie i przelotnie popada tylko we wschodniej części kraju. Tego dnia najcieplej będzie na północnym zachodzie, tam termometry wskażą do 18 stopni, a najzimniej będzie na południowym wschodzie - 11 stopni. Natomiast w środę i czwartek będzie słonecznie i bez opadów. Temperatura w kraju będzie się wahać od 14 do 20 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie Polski. 

Z prognoz instytutu wynika, że w tym tygodni będziemy mieli do czynienia głównie z przelotnym deszczem, a intensywniejsze opady śniegu są przewidywane wyłącznie na południowym wschodzie kraju. "Na zdecydowanej części zlewni w najbliższych dniach utrzymywać się będzie wyrównany przebieg stanów z tendencją spadkową, lokalnie wahania przy jeszcze przekroczonych stanach umownych w dorzeczu Odry" - czytamy w prognozie pogody IMGW na nadchodzący tydzień.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Długoterminowa prognoza pogody na październik - temperatura będzie powyżej normy, jednak miejscami spadnie śnieg

Z prognozy pogody dostępnej na portalu dobrapogoda24.pl wynika, że październik będzie miesiącem z temperaturą nieco powyżej normy. Z kolei opady będą w normie. Jednak synoptycy ostrzegają, że wystąpią także chłodniejsze okresy, które przyniosą opady śniegu w rejonach podgórskich oraz przymrozki. Synoptycy przewidują w październiku pojawienie się także mgieł i silnego wiatru. "Generalnie, w skali całego miesiąca ma przeważać typowa jesienna pogoda, okresami z powiewem złotej jesieni" - czytamy na portalu dobrapogoda24.pl.