Pogoda. Nadchodzi "kopuła ciepła". Będzie złota jesień w październiku?

Jesień zaczęła się w tym roku deszczowo. Przyjdzie jednak czas na spacery wśród kolorowych liści. Synoptycy zapowiadają, że w październiku czeka nas znaczne ocieplenie.

Synoptycy z portalu "Fani Pogody" zapowiadają złotą polską jesień. Już od 5 października ma nastąpić znaczna poprawa warunków atmosferycznych. Wszystko to za sprawą tzw. kopuły ciepła, której będziemy zawdzięczać warunki pogodowe idealne na jesienne spacery.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda. "Kopuła ciepła" ogrzeje nas w październiku

Według synoptyków pogoda w październiku ulegnie znaczniej poprawie. Prognoza dotyczy terenów całej Polski.

"Opady atmosferyczne odsuną się z naszej części Europy. Pojawi się więcej chwil ze słońcem. Na niebie obecne będą głównie chmury piętra średniego i wysokiego. Termometry pokażą na przeważającym obszarze Polski od 15 st. C do 21 st. C" - zapowiadają Fani Pogody. 

Najcieplej ma być na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Synoptycy zaznaczają, że temperatury mogą przekroczyć te, które wynikają z modeli meteorologicznych. Najchłodniej zostanie na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich.

Burza (zdjęcie ilustracyjne)Pożar po uderzeniu pioruna w dom. 96-latka trafiła do szpitala [WIDEO]

Pogoda. Ciepły październik. Na termometrach powyżej 20 stopni

W drugiej połowie tygodnia temperatury w Polsce będą przekraczać wartości normy wieloletniej. Najcieplej ma być w zachodniej i południowej części kraju, gdzie w czwartek 6 października można się spodziewać nawet 22 stopni. Ze względu na wyż baryczny będziemy też cieszyć się słońcem. Mimo to mogą się pojawić przelotne opady - zwłaszcza na wschodzie i południu kraju.

Warto cieszyć się złotą jesienią, bo już na przełom między 8 a 9 października synoptycy zapowiadają znaczne ochłodzenie. Pojawią się opady, będzie występował silny wiatr. Mogą też występować burze.

Cień pojawił się w wielu miejscach PolskiPogoda. Zagadkowy cień burzy pojawił się na południowym zachodzie Polski

*********