Pogoda na dziś - czwartek 6 października. Wyjdzie słońce, jednak pogodę zdominuje silny wiatr

Pogoda na dziś. Czwartek 6 października zapowiada się wyjątkowo pogodnie - temperatura w wielu miejscach podskoczy nawet do 20 stopni, a przez chmury przebije się jesienne słońce. Jednak w całym kraju spodziewany jest także porywisty wiatr. Lokalnie wystąpią także przelotne opady deszczu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najnowsze prognozy wskazują, że jesienna aura nieco się zmieni. Chłód i duże zachmurzenie zastąpi wzrost temperatur i przebłyski słońca. Za cieplejsze dni wpłynie wyż znad Alp, który wpływa już na pogodę w południowych regionach Polski.

Prognoza pogody na czwartek 6 października

Czwartek przyniesie nam zmiany w pogodzie. Jak podają synoptycy IMGW, 6 października zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Spodziewać się możemy przejaśnień, ale i lokalnych opadów deszczu. Temperatura niemal w całym kraju wzrośnie - od 16 st. C do 20 st.C. Natomiast chłodniej będzie nad morzem od 14 do 16 st. C. Prognozy wskazują także porywisty wiatr w niemal wszystkich regionach - nad morzem i w Sudetach nawet do 80 km/h.

Jak wskazuje prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, wyż napływający znad Alp spowoduje, że kolejne dni będą cieplejsze. Niż, który z początkiem tygodnia przyniósł deszcz i chmury oddalił się w stronę Rosji.

Kolejne niże są między Islandią i Wielką Brytanią. Te niże, wraz ze swoimi frontami atmosferycznymi będą przesuwać się przez Europę Północną i będą zatrzymywane przez ten wyż. [...] On blokuje dostęp niżów, tych wilgotnych stref złej, deszczowej pogody w głąb kontynentu

- dodał prezenter. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Czy czeka na złota, ciepła jesień? 

Prognoza pogody wskazuje, że kolejne dni będą coraz cieplejsze. Deszczową aurę zastąpią wysokie temperatury - nawet 21 stopni spodziewać się możemy na południowym zachodzie. Wszystko wskazuje na to, że pogodne ciepłe dni będą sprzyjać spacerom, rekreacji i aktywnościom. Antycyklon zablokuje na kilka dni cyrkulację strefową, z kolei niże będą nadal kształtować warunki pogodowe na północy i wschodzie. 

W weekend nad Polskę dotrze tzw. "kopuła ciepła" spowodowana napływem cieplejszego powietrza z zachodu oraz południowego-zachodu. Wyż zagwarantuje wiele słonecznych chwil. Lokalne opady możliwe są jednak wschodzie i południu. Nocami możliwe są lokalne mgły, zamglenia oraz niskie chmury.