Ile jest stopni na górskich szczytach? [Śnieżka, Rysy, Kasprowy Wierch, Babia Góra, Turbacz, Skrzyczne]

Pogoda we wtorek przyniesie nam sporo chmur. W większości regionów popada przelotny deszcz, gdzieniegdzie mogą wystąpić burze. Jakie warunku pogodowe panują na górskich szczytach, takich jak Śnieżka, Rysy, Kasprowy Wierch, Babia Góra, Turbacz czy Skrzyczne? Jaka jest temperatura w górach? Odpowiadamy.

Pogoda we wtorek zapowiada się pochmurno i deszczowo niemal w całej Polsce. W Bieszczadach może zagrzmieć, a w pozostałej części Polski popada głównie przelotnie. Z uwagi na wysoką wilgotność powietrza będziemy odczuwać chłód. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 17 stopni na południowym wschodzie. A jaka temperatura panuje na wybranych górskich szczytach?

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Ile stopni w górach? Jaka temperatura jest na Śnieżce?

We wtorek 11 października ok. godz. 10.30 temperatura na Śnieżce (Karkonosze) wyniosła 2 stopnie Celsjusza, w ciągu dnia raczej nie przekroczy ona 4 stopni. Podczas ostatniej nocy wartości na termometrach były niższe - po godz. 22 temperatura spadła do -1 stopnia Celsjusza, a po godz. 1 obniżyła się do -2 stopni, taka wartość utrzymywała się do ok. 5 rano. Najbliższa noc może przynieść temperaturę do -4 stopni C. 

Ile jest stopni na szczycie Rysów?

Jakie są warunki pogodowe na Rysach (Tatry, granica polsko-słowacka)? We wtorek na termometrach zobaczymy tam maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Ok. godz. 10.30 temperatura na szczycie wynosi ok. 3 stopni Celsjusza. W ciągu ostatniej nocy wartości na termometrach spadły do -2 stopni, na najbliższą noc prognozuje się do -3 stopni Celsjusza. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jaka temperatura na Kasprowym Wierchu?

W przypadku Kasprowego Wierchu (Tatry) ok. godz. 11 na szczycie temperatura wynosi 2 stopnie Celsjusza, maksymalnie w ciągu dnia można liczyć na 5 stopni powyżej zera. W nocy podobnie jak na innych szczytach wartości na termometrach do -2 stopni Celsjusza, nadchodząca noc może nam przynieść nawet -3 stopnie. 

Ile stopni w Babiej Górze?

We wtorek na Babiej Górze (Beskidy) ok. godz. 10.30 temperatura wyniosła 3 stopnie Celsjusza, a maksymalna prognozowana wartość na ten dzień to 7 stopni. Jeśli chodzi o minioną noc, wartości na termometrach spadły do -3 st., w ciągu najbliższej prognozuje się do -4 stopni. 

Jaka temperatura na Turbaczu?

Na Turbaczu (Beskidy) z kolei na godz. 10.30 na termometrach można zobaczyć 6 stopni Celsjusza. Na wtorek przewiduje się maksymalnie 9 stopni. Podczas ostatniej nocy wartości spały do -1 stopnia, a w czasie najbliższej przewiduje się do -2 stopni. 

Jaka temperatura na szczycie Skrzycznego?

Jeśli chodzi o Skrzyczne (Beskidy), o godz. 10.30 na szczycie jest 7 stopni Celsjusza, maksymalnie temperatura może podskoczyć we wtorek do 9 stopni. W ciągu ostatniej nocy wartości na termometrach spadły do -1 stopnia Celsjusza, podczas nadchodzącej nocy również przewiduje się do -1 stopnia.