Pogoda. Ciepła złota jesień nie zostanie z nami na długo. Chłodny front, możliwe przymrozki

Pogoda w ostatnich dniach przyniosła nam aurę prawdziwej złotej jesieni, która utrzyma się jeszcze na początku tygodnia. Od środy jednak czeka nas ochłodzenie. Na niebie będzie więcej chmur, a temperatura spadnie, wieczorami możliwe będą przymrozki. Jakiej aury się spodziewać do końca tygodnia?

Pogoda w poniedziałek i wtorek to ostatnie ciepłe dni w tym tygodniu. Od środy czeka nas ochłodzenie. Na niebie pojawi się więcej chmur, możliwe będą też opady deszczu. Jakich warunków spodziewać się w najbliższych dniach?

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na tydzień. Początek tygodnia z wysoką temperaturą i słońcem

Z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że poniedziałek 17 października będzie ciepłym i słonecznym dniem. Popadać może na Warmii oraz nad morzem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 stopni Celsjusza w północno-wschodnich regionach kraju, 21 stopni będzie w centrum, najcieplej, bo do 25 stopni na południowym zachodzie. 

Wtorek pogodnie zapowiada się w szczególności na południu i południowym wschodzie kraju - nie przewiduje się tam opadów, będzie dużo słońca. W pozostałych regionach nieco więcej chmur, ale też sporo przejaśnień, możliwe przelotne opady deszczu, a na północy lokalnie nawet burze. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na północy do 22 stopni na południowym wschodzie. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda. Od środy ochłodzenie, więcej chmur i deszcz 

Środa 19 października w całej Polsce przyniesie zmianę aury. Na niebie zdecydowanie więcej chmur, na wschodzie przelotnie może popadać deszcz. Temperatura spadnie - na północy maksymalnie 10 stopni Celsjusza, do 14 st. na zachodzie. W nocy w rejonach podgórskich możliwe przymrozki - temperatura przy gruncie spadnie do -2 stopni. 

Czwartek bez deszczu i z zachmurzeniem małym. Na termometrach maksymalnie od 7 stopni na południu do 12 na zachodzie. W piątek chmury tylko na zachodzie, ale wciąż chłodno - od 10 do 14 stopni Celsjusza. 

W sobotę możliwe opady deszczu, temperatura maksymalnie od 9 do 14 stopni Celsjusza. Z kolei w niedzielę nadejdzie niewielkie ocieplenie. Temperatura maksymalna wyniesie już od 10 do 18 stopni.