Pogoda. Niebawem atak zimy? Przed nami duże ochłodzenie. Nawet 7 stopni "na minusie" i śnieg

Pogoda w listopadzie przyniosła nam sporo ciepła, jednak wiele wskazuje na to, że przed nami duże ochłodzenie. Do Polski mają napłynąć mroźne masy powietrza, w związku z którymi temperatura spadnie nawet do 7 stopni poniżej zera. Ponadto na północy może popadać śnieg z deszczem i śnieg.

Tegoroczny listopad pod względem pogody do tej pory był wyjątkowo ciepły. W ciągu najbliższych dni czeka nas jednak spore ochłodzenie. Już niebawem temperatura nad ranem może wynieść nawet 7 stopni Celsjusza poniżej zera. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda. Koniec ciepłej aury? Zbliża się spore ochłodzenie 

"Pochmurna, ale ciepła aura ze słabym deszczem lub mżawką oraz nocnymi mgłami zostanie z nami do połowy tygodnia" - zapowiadali w sobotę synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze.

"Od czwartku zmiana pogody, będzie więcej słońca, ale chłodno. Temperatura spadnie poniżej 0 st. C i na północy kraju może pojawić się deszcz ze śniegiem i śnieg" - czytamy w udostępnionym wpisie. Wszystko wskazuje więc, że to koniec temperatury na poziomie ok. 15-18 stopni Celsjusza, która towarzyszyła nam w listopadzie. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Śnieg (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Synoptycy wskazują pierwsze daty

Z modeli meteorologicznych opublikowanych w sobotę wynika, że środa 16 listopada będzie ostatnim ciepłym dniem. Później czeka nas duża zmiana, do Polski wtargną masy mroźnego powietrza. Zima zbliża się coraz większymi krokami. "Czy długo z nami pozostanie?" - zastanawiają się synoptycy. 

W czwartek rano w wielu regionach Polski (głównie na północy i w centrum) możemy spodziewać się przymrozków. Już w piątek nad ranem na północnym wschodzie temperatura może spaść natomiast aż do 7 stopni poniżej zera. W związku z tym kierowcy powinni zachować jak największą ostrożność, bo na drogach może zrobić się naprawdę ślisko. 

Mgła na moście we WrocławiuPogoda. IMGW ostrzega przed gęstą mgłą i oblodzeniami. Będą utrudnienia