Jaka prognoza pogody zapowiada się na dziś? Synoptycy informują o zmianie barycznej w Polsce. Klin wyżowy nad północną częścią kraju oraz nad Bałtykiem będzie słabnąć, ustępując miejsca ośrodkowi niskiego ciśnienia. Na przeważającej części kraju nieustannie będzie napływało arktyczne powietrze.
Choć poranek dla znacznego obszaru Polski będzie dosyć słoneczny, to jednak nie możemy liczyć na ciepły dzień. Jak informuje IMGW, już od godziny siódmej rano termometry wskażą od minus dwóch stopni Celsjusza w Suwałkach, i na Kielecczyźnie, do minus siedmiu st. Celsjusza w Rzeszowie i Poznaniu. Podobna wartość będzie w centralnej Polsce od minus pięciu st. Celsjusza w Warszawie, po minus sześć st. Celsjusza w Łodzi.
Na południu temperatura wyniesie od minus czterech st. Celsjusza do minus pięciu st. Celsjusza. Na zachodzie możemy o poranku spodziewać się od minus pięciu st. Celsjusza do minus sześciu stopni Celsjusza. Wschód podobnie minus sześć stopni Celsjusza w Białymstoku i minus pięć st. Celsjusza w Lublinie. Północ zmierzy się z przymrozkami rzędu minus cztery st. Celsjusza do minus sześciu st. Celsjusza w Gdańsku.
Mapa pogodowa IMGW. Sobota, 19 listopada 2022 r., godz. 7:00 Fot. IMGW, screen meteo.imgw.pl
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Pomimo słonecznego poranka, z biegiem czasu niebo zasnują chmury. Województwo zachodnio- pomorskie może spodziewać się przelotnych opadów śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od minus dwóch do dwóch stopni Celsjusza.
Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego będzie pod znakiem umiarkowanego, oraz dużego zachmurzenia. Miejscami mogą pojawić się słabe opady śniegu, a temperatura maksymalna wyniesie od minus czterech do minus jednego st. Celsjusza.
W województwie wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim i lubelskim zachmurzenie słabe lub umiarkowane, możliwe niewielkie opady śniegu. Temperatura maksymalna od minus trzech st. Celsjusza do minus jednego st. Celsjusza.
Pogoda na Dolnym i Górnym Śląsku oraz Opolszczyźnie przyniesie lokalne opady śniegu. Zachmurzenie słabe lub umiarkowane. Maksymalna temperatura od minus trzech do zera st. Celsjusza, a w regionach podgórskich od minus pięciu do minus trzech st. Celsjusza.
Zima zawita także do Małopolski, na Ziemię Świętokrzyską oraz na Podkarpacie. Zachmurzenie w tych regionach będzie, umiarkowane, miejscami duże. Na południu i wschodzie możliwe opady śniegu. Temperatura maksymalna od minus trzech do minus jednego st. Celsjusza, natomiast w rejonach podgórskich od minus pięciu do minus trzech st. Celsjusza. Synoptycy ostrzegają przed wiatrem, który może powodować zawieje śnieżne.