Pogoda na dziś - niedziela, 20 listopada 2022. W niektórych miejscach może spaść śnieg

Pogoda na dziś, czyli na niedzielę, 20 listopada 2022 przyniesie nam niskie temperatury i opady śniegu w niektórych regionach. Lepiej przygotujcie dziś ciepłe ubrania. Poznajcie zczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wschodnia część kraju pozostanie na skraju wyżu znad Litwy, z kolei na sytuację w Polsce zachodniej będzie wpływał niż znad Danii. Z zachodu zacznie do nas napływać ciepłe powietrze polarne morskie. Możemy spodziewać się również spadku ciśnienia. 

Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Pogoda na dziś. Niskie temperatury w całym kraju

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w niedzielę termometry będą wskazywać od -2 do 3 stopni Celsjusza. Na najniższe temperatury muszą przygotować się mieszkańcy Zakopanego, Suwałk i Białegostoku. W województwie małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim termometry wskażą od -2 do 1 stopnia. Dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, Trójmiasta, Koszalina czy Szczecina będzie to -1 do 3 stopni. Na 1 stopień Celsjusza mogą liczyć mieszkańcy Poznania, Torunia czy Katowic, a na o 1 stopień muszą przygotować się warszawiacy i krakowianie. Najcieplej będzie w Szczecinie, Zielonej Górze, Wrocławiu i Częstochowie. Tam słupki rtęci zatrzymają się na 2 stopniach Celsjusza. 

Prognoza pogody na dziś. W niektórych miejscach możliwe opady śniegu

W niedzielę na terenie całej Polski możemy spodziewać się zachmurzenia małego albo umiarkowanego. Wiatr w większości kraju będzie południowo-wschodni słaby lub umiarkowany. Nieco silniejsze podmuchy mogą występować na wybrzeżu, w porywach do 55 km/h. Opady śniegu przewidywane są w północno-wschodniej części kraju. Pokrywa może sięgać nawet do 2 cm.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.