Pogoda na dziś - czwartek 24 listopada 2022 r. Intensywne opady śniegu. IMGW wydało ostrzeżenie

W czwartek, czyli 24 listopada 2022 roku w znacznej części kraju możemy spodziewać się intensywnych opadów śniegu. IMGW ostrzega przed gołoledzią. Na południu Polski porywisty wiatr. Temperatury od zera do minus czterech stopni Celsjusza.
Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Jaka pogoda zapowiada się na dziś? Zima zaatakuje. Intensywne opady śniegu pojawią się w znacznej części kraju. Nie będzie jednak siarczystych mrozów. Co jeszcze czeka nas w ciągu dnia?

Pogoda. Śliska ulica (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Będzie ślisko

Pogoda na dziś. Intensywne opady śniegu

W centralnej, wschodniej i południowej części kraju synoptycy zapowiadają intensywne opady śniegu. Prognozy zapowiadają do 15 cm pokrywy śnieżnej. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Marznące opady i mżawki trwające nie dłużej niż 12 godzin wystąpią we wschodniej Polsce.

Śnieg pojawi się w Warszawie, wschodniej części Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Częstochowie, Katowicach, Bielsko-Białej, Małopolsce, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyźnie.

Zimowa pogoda (zdjęcie ilustracyjne)Jaka będzie zima 2022? Czy będzie mroźno? "To widać po niedźwiedziach"

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Prognoza pogody na czwartek. Nie będzie siarczystych mrozów

Pomimo zimowej aury, która spowije sporą część Polski, termometry wskażą od zera do minus czterech stopni Celsjusza. 

O poranku w Małopolsce, Górnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Lubuskiem, w województwie warmińsko-mazurskim, i zachodniopomorskim oraz na Lubelszczyźnie temperatura wyniesie zero stopni Celsjusza. W Łodzi będzie minus trzy stopnie Celsjusza, w Rzeszowie minus pięć stopni Celsjusza, w Białymstoku minus cztery stopnie Celsjusza. Na Suwalszczyźnie oraz województwie pomorskim jeden stopnień na plusie.

W miarę upływu czasu sytuacja nieco się zmieni. W przeważającej części Polski średnia temperatura wyniesie od jednego do trzech stopni Celsjusza na plusie. Ujemne wartości pojawią się w Łodzi i Białymstoku i Rzeszowie minus trzy stopnie Celsjusza. W Warszawie i Lublinie będzie minus jeden stopnień Celsjusza.

Mapa pogodowa. Czwartek, 24 listopada 2022 rokuMapa pogodowa. Czwartek, 24 listopada 2022 roku Fot. Screen meteo.imgw.pl