Pogoda na dziś - piątek, 25 listopada. Polska podzielona na zimowy wschód i jesienny zachód

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opracowali prognozę pogody na najbliższe dni. Jaka będzie pogoda na dziś? Według ekspertów możemy spodziewać się zachmurzenia i chłodu w całym kraju.

Jak przekazują eksperci IMGW, w piątek Polska będzie podzielona na zimowy wschód i jesienny zachód. Na wschodzie kraju prognozowane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem, z kolei na zachodzie - deszcz lub mżawka oraz gęste mgły. Dodatkowo na południu kraju wystosowano alerty pierwszego stopnia.

Pogoda na dziś - piątek, 25 listopada. Na wschodzie zima, na zachodzie - jesień

Piątek przyniesie zachmurzenie w całym kraju pochmurno, jedynie na zachodzie prognozowane są większe przejaśnienia. Na wschodzie kraju wystąpią opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, natomiast na zachodzie padać będzie słaby deszcz.

Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Synoptycy prognozują również mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, których spodziewać się można głównie na zachodzie i północy. Termometry pokażą maksymalnie od -1 st. C na wschodzie, przez około 0 st. C w centrum do 7 st. C na zachodzie Polski. Najzimniej będzie, na Suwalszczyźnie, najcieplej - na Dolnym Śląsku.

Pogoda. Śnieg (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Czy będzie śnieg w Boże Narodzenie? Najnowsze prognozy

Wiatr na zachodzie kraju będzie słaby, zmienny, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr będzie umiarkowany i dość silny, północno-zachodni. W Tatrach oraz Beskidach lokalnie powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi

Synoptycy IMGW wystosowali także alerty pierwszego stopnia przed opadami marznącymi dla województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Alert oznacza przewidywane "słabe opady marznącego deszczu lub mżawki trwające nie dłużej niż 12 godzin i powodujące gołoledź".

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda. Śliska ulica (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Będzie ślisko