Pogoda na dziś - niedziela, 4 grudnia. Ostatni dzień weekendu upłynie pod znakiem pochmurnej aury

Pogoda na dziś - niedziela czwartego grudnia przyniesie lokalne opady śniegu i deszczu. W ostatni dzień weekendu spodziewać się można ponurej i pochmurnej aury w niemal całym kraju. Temperatura będzie oscylować od zera do maksymalnie sześciu stopni Celsjusza. IMGW nie pozostawia złudzeń - czekają nas coraz chłodniejsze dni.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwszy weekend grudnia nie zapowiada się bajkowo. Chociaż w niektórych regionach spadnie śnieg, aura będzie pochmurna i ponura. Temperatura nie przekroczy sześciu stopni Celsjusza. Wszystko wskazuje na to, że początek kolejnego tygodnia będzie znacznie chłodniejszy. 

Prognozowana ujemna dobowa temperatura na wielu obszarach"Jęzor chłodu" naciera na Polskę. Czeka nas "starcie gigantów"

Pogoda na dziś - niedziela czwarty grudnia

W niedzielę czwartego grudnia pogoda w wielu regionach polski nie będzie rozpieszczać. Czeka nas duże zachmurzenie, lokalne opady śniegu i deszczu oraz podmuchy zimnych mas powietrza. Padać nie będzie wyłącznie na południowym wschodzie kraju. Pozostałe regiony takie jak województwo zachodniopomorskie i pomorskie w ciągu dnia mogą przygotować się na mżawkę i niewielkie opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 3 st.C. Z kolei dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego prognozuje się nieco niższą temperaturę - nawet do -1 st. C ze śniegiem i marznącym deszczem. 

Centralna część kraju będzie nieco pogodniejsza - wystąpią przejaśnienia, tylko miejscami zaobserwujemy małe opady śniegu lub marznącego deszczu, który może spowodować na jezdniach gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 do 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Na śląsku i w Beskidach także deszczu ze śniegiem i śnieg. W regionach podgórskich temperatura spadnie do -2 st. C. Zawieje silny wiatr w porywach do 60 km/h. Południe kraju także przysłonią ciemne i ponure chmury. W Krakowie około 4 st. C Kielcach i Zakopanem do 3 st. C. 

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Jaką pogodę przyniesie kolejny tydzień? 

Poniedziałkowa prognoza niewiele się zmieni. Nad polską zawisną chmury, które miejscami spowodują opady marznącego deszczu i śniegu. Lokalnie wystąpią mgły, które spowolnią ruch na jezdniach. Termometry pokażą maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum, do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Kolejne dni będą równie pochmurne, jednak opady ustaną. 

Warto podkreślić, że w weekend meteorolodzy ostrzegają przed trudnymi warunkami na drogach. IMGW wydało ostrzeżenie dla południowej i centralnej części kraju. 

Obserwowane i prognozowane są słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącej mżawki, później również marznącego deszczu powodujące gołoledź. Strefa opadów będzie przemieszczać się z południowego wschodu na północ i północny zachód

- przewidują synoptycy IMGW.