Pogoda na najbliższe dni. Zrobi się biało. Gdzie będzie padał śnieg?

Pogoda w sobotę już z samego rana w wielu regionach przyniosła opady śniegu. Czy w niedzielę i kolejne dni również będzie padać? Jaka pogoda nas czeka w najbliższym czasie?

Pogoda w Polsce w sobotę jest kształtowana przez niż znad Morza Śródziemnego, który sprowadził do kraju nieznaczne ocieplenie. Jest on też odpowiedzialny za opady śniegu, deszczu ze śniegiem czy opadów marznących. Gdzie popada w ciągu najbliższych dni? 

Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Pogoda na weekend. Dużo chmur, na drogach zrobi się ślisko  

W sobotę w całej Polsce dominować będzie zachmurzenie duże. Przejaśnienia będą mało prawdopodobne, choć lokalnie mogą wystąpić. Słaby śnieg popada przede wszystkim we wschodniej i północnej części kraju, choć i w centrum go  nie zabraknie, co rano mogli już zauważyć już m.in. mieszkańcy Warszawy. Według synoptyków spadnie maksymalnie do trzech centymetrów śniegu. Miejscami możliwe będą też opady marznące, dlatego kierowcy powinni szczególnie uważać na drogach, zwłaszcza nad ranem i wieczorem. 

Niedziela również zapowiada się pochmurnie, a padać będzie już niemal w całej Polsce, opadów nie przewiduje się jedynie na południowym wschodzie. W pozostałych regionach ma spaść do trzech cm śniegu, gdzieniegdzie popada też śnieg z deszczem. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda od poniedziałku do czwartku. Czy nadal będzie padał śnieg? 

Z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że poniedziałek również będzie dniem z zachmurzeniem dużym. Na północy popada śnieg, a w pozostałych regionach będzie to deszcz ze śniegiem. Na północy i w centrum możliwe będą też opady marznącego deszczu, które mogą powodować gołoledź. 

Co z kolejnymi dniami? Słońca na horyzoncie nie widać. Od wtorku do czwartku wciąż przeważać będzie zachmurzenie duże. Na północy i wschodzie popada marznący deszcz, w pozostałych częściach kraju możliwe będą opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu.