Pogoda. IMGW z alertami na niedzielę. Na drogach będzie ślisko

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na niedzielę ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed opadami marznącymi. W których regionach na drogach będzie ślisko?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami w niedzielę. Tego dnia będą one zagrożeniem głównie na wschodzie i północy Polski. Gdzie dokładnie wydano alerty? 

Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Pogoda. Alerty IMGW przed opadami marznącymi

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed opadami marznącymi dla województw:

  • lubelskiego (powiaty: tomaszowski, zamojski, Zamość, hrubieszowski, chełmski, Chełm, krasnostawski, świdnicki, łęczyński, włodawski, parczewski, lubartowski, łukowski, radzyński, bialski, Biała Podlaska), 
  • mazowieckiego (powiaty: łosicki, siedlecki, Siedlce, miński, węgrowski, sokołowski, ostrowski, ostrołęcki, Ostrołęka, przasnyski, makowski, pułtuski, wyszkowski, ciechanowski, mławski, makowski, żuromiński, sierpecki, płocki, Płock, gostyniński, sochaczewski, płoński, nowodworski, legionowski, Warszawa, warszawski zachodni, wołomiński), 
  • podlaskiego,
  • warmińsko-mazurskiego, 
  • kujawsko-pomorskiego, 
  • pomorskiego
  • wielkopolskiego (powiaty: wągrowiecki, pilski, chodzieski, złotowski, obornicki, czarnkowsko-trzcianecki, szamotulski, międzychodzki), 
  • zachodniopomorskiego, 
  • lubuskiego (powiaty: międzyrzecki, strzelecko, drezdenecki, gorzowski, Gorzów Wielkopolski, sulęciński, słubicki). 

Śnieg (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na najbliższe dni. Zrobi się biało. Gdzie będzie padał śnieg?

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W woj. podlaskim alerty ważne są do godz. 10 w niedzielę, w lubelskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim - do godz. 11, natomiast w pozostałych województwach - do godz. 12. 

Synoptycy przewidują opady marznącego deszczu lub mżawki, które mogą spowodować gołoledź. Kierowcy powinni więc zachować szczególną ostrożność na drogach. Z kolei ci, którzy nie zmienili jeszcze opon na zimowe, powinni jak najszybciej się tym zająć. 

Mróz (zdjęcie ilustracyjne)W Rosji -50 stopni, a u nas? Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami

"Utrzymująca się od wielu dni pogoda z ograniczonym dopływem bezpośredniego promieniowania słonecznego przez większość dnia będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Na płd. kraju możliwe jest przejściowe osłabnięcie na ogół niekorzystnej biotropii pogody do obojętnej" - informują synoptycy na Twitterze.