Pogoda na dziś - wtorek, 6 grudnia. W Mikołajki trzeba uważać na drogach

Pogoda na dziś nie będzie nas rozpieszczać - wtorek będzie pochmurny z opadami głównie deszczu i deszczu ze śniegiem. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed opadami marznącymi i oblodzeniem.

Wtorek przyniesie dość szarą i pochmurną aurę. Większość kraju musi przygotować się na opady deszczu lub śniegu. Termometry wskażą maksymalnie kilka stopni w okolicy zera. Synoptycy wydali alerty pogodowe.

Pogoda na dziś. Będzie szaro i deszczowo

Wtorkowy poranek przyniesie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. W ciągu dnia w całym kraju spodziewane jest zachmurzenie na ogół duże. Prognozowane są także opady deszczu oraz opady deszczu ze śniegiem i śniegu na północnym zachodzie kraju.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Na północnym wschodzie od samego rana możliwy jest marznący deszcz, powodujący gołoledź na drogach. W górach z kolei synoptycy zapowiadają opady śniegu. W Tatrach i Sudetach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm.

Choinka, święta Bożego Narodzenia (zdjęcie ilustracyjne)Jaka będzie pogoda na święta Bożego Narodzenia? Czy spadnie śnieg?

Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie i Pomorzu, przez 3 st. C na północnym zachodzie, 4 st. C w centrum, do 5 st. C miejscami na południu kraju. Wiatr będzie umiarkowany, z kierunków południowych.

Nocą wystąpi lekki mróz na północy kraju i lekko dodatnia temperatura na południu.

Alerty pierwszego stopnia dla niektórych regionów

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego oraz wschodnich powiatów województwa mazowieckiego i lubelskiego. Spodziewane są tam słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Alert pierwszego stopnia przed oblodzeniem wydano z kolei dla województwa dolnośląskiego i opolskiego. Prognozowany jest tam spadek temperatury poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.