Pogoda. IMGW ostrzega: Na południu popada śnieg. Przestrzega też przed wchodzeniem na lód

Pogoda we wtorek na południu Polski przyniesie nam nawet 10 centymetrów śniegu. W innych regionach też może popadać, ale zdecydowanie mniej intensywnie. Coraz częściej temperatura spada poniżej zera, w związku z czym stawy i jeziora zaczynają zamarzać. IMGW przestrzega, by pod żadnym pozorem nie wchodzić na nie.

Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami, które jeszcze do południa mogą występować na północnym wschodzie Polski. Jak zapowiada się pogoda w pozostałych regionach? Grzegorz Walijewski z IMGW opowiedział jakiej aury możemy się spodziewać. 

Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Pogoda. IMGW: Na południu popada śnieg 

Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski powiedział, że na pozostałym obszarze kraju prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na południu samego śniegu.

- Większe opady śniegu spodziewane są w obszarach górskich i podgórskich. W ciągu dnia w Karpatach grubość pokrywy śnieżnej może wzrosnąć o dziesięć centymetrów, podobnie może być w Sudetach - mówił Grzegorz Walijewski.

Mróz (zdjęcie ilustracyjne)W Rosji -50 stopni, a u nas? Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Temperatura maksymalna wyniesie od minus jednego stopnia do zera na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie i Białostocczyźnie, przez dwa-trzy stopnie w centrum, do pięciu-sześciu stopni na południu.

Pogoda. Zbiorniki wodne zaczynają zamarzać. IMGW ostrzega, by się do nich nie zbliżać

Grzegorz Walijewski dodał, że ujemna temperatura sprzyja powstawaniu lodu na zbiornikach wodnych, ale jak podkreślił - jest on zbyt kruchy, by na niego wchodzić. - Na rzekach powoli pojawia się lód brzegowy, ale prosimy nie zbliżać się do niego, a tym bardziej próbować wchodzić, ponieważ lód ten jest bardzo cienki i stwarza ogromne zagrożenie. Pamiętajmy, żeby nie wchodzić także na zamarznięte jeziora - zaapelował rzecznik IMGW.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko w górach porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Choinka, święta Bożego Narodzenia (zdjęcie ilustracyjne)Jaka będzie pogoda na święta Bożego Narodzenia? Czy spadnie śnieg?