Jaka pogoda będzie w Boże Narodzenie? Czy spadnie śnieg? Najnowsze prognozy dają nadzieję

Święta zbliżają się wielkimi krokami, w związku z czym coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy możemy liczyć na białe Boże Narodzenie. Według najnowszych prognoz jest na to szansa, na drodze może jednak stać zbyt wysoka temperatura powietrza.

Tydzień poprzedzający święta Bożego Narodzenia może okazać się kluczowy pod względem tego, czy święta będą białe. Według synoptyków w tym czasie w przeważającej części kraju czekają nas dość intensywne opady śniegu. Jeśli biała pokrywa się utrzyma, będziemy mogli liczyć na śnieg w święta Bożego Narodzenia. W niektórych regionach temperatura powietrza ma spaść do -7 stopni Celsjusza. 

Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Pogoda na wigilię. Czy będzie widać pierwszą gwiazdkę?

Według map meteorologicznych w wigilię Bożego Narodzenia temperatura ma wynieść ok. 3 stopni Celsjusza w ciągu dnia, w nocy natomiast spadnie do 0 st. Niestety wiele wskazuje na to, że będzie to pochmurny dzień, dlatego wypatrywanie pierwszej gwiazdy na niebie może okazać się trudnym zadaniem. Co z kolejnymi dniami świąt?

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Śnieg, zima (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. W Polsce mogą występować burze śnieżne [PROGNOZA IMGW]

Pogoda na Boże Narodzenie i drugi dzień świąt 

W niedzielę 25 grudnia temperatura powietrza w ciągu dnia ma wynieść ok. 3 stopnie Celsjusza. W nocy jednak wartości na termometrach spadną poniżej zera. Obecnie nie przewiduje się opadów śniegu, jednak warto zauważyć, że prognozowanie opadów na tak odległy czas jest obarczone dużą niepewnością. 

W drugi dzień świąt temperatura powietrza może spaść jeszcze bardziej, a uczucie chłodu spotęguje silny wiatr. Na ten dzień również nie przewiduje się śniegu. Jeśli święta mają być białe, to musimy liczyć na to, że pokrywa śnieżna utrzyma się dzięki opadom z poprzedzających święta dni. 

Pogoda na tydzień. Nadchodzi śnieg i zawieje. Szykuje się też ochłodzeniePogoda na tydzień. Nawet 20 cm śniegu i zawieje. Zrobi się chłodniej