Jaka będzie pogoda na sylwestra 2022/23? Czy będzie śnieg? Wstępne prognozy

Jakiej pogody możemy spodziewać się w ostatni dzień 2022 roku, czyli sylwestra? Według wstępnych prognoz w niektórych regionach może popadać. Co z temperaturą powietrza? Przedstawiamy wstępne prognozy.

Sylwester 2022/23 coraz bliżej. Tego dnia (a właściwie nocy) świętujemy koniec upływającego roku i początek nowego. Punktualnie o północy wiele osób wychodzi na zewnątrz, by obejrzeć lub wypuścić fajerwerki. W związku z tym zastanawiają się oni, jaka pogoda czeka nas w tym czasie. 

Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Pogoda na sylwestra 2022/23. Czy spadnie śnieg?

Według wcześniejsze długoterminowej prognozy pogody grudzień miał być miesiącem, który pod względem temperatury powietrza miał mieścić się w normie wieloletniej z lat 1991-2020 lub nieznacznie ją przekraczać. Nowsze wskazują jednak, że może być chłodniej niż w ubiegłych latach. 

"Wg wczorajszych realizacji modeli od NOAA i ECMWF grudzień ma być miesiącem z ujemną anomalią średniej temperatury powietrza. Kolejne tygodnie obecnego miesiąca oraz pierwsze dwa tygodnie stycznia zimniejsze niż zwykle" - informowali we wtorek synoptycy z IMGW na Twitterze. 

Według wstępnych prognoz 31 grudnia na termometrach w ciągu dnia w całym kraju zobaczymy ok. 2-3 stopnie Celsjusza. Przypominamy jednak,  że jest to prognoza ze sporym wyprzedzeniem, dlatego może ona ulec zmianie. 

Pogoda na dziś - śniegPogoda na dziś - czwartek, 8 grudnia 2022. W niektórych miejscach będzie biało

Kwestia opadów jest obarczona znacznie większą niepewnością. Zgodnie z obecnymi prognozami w sylwestra w niektórych regionach kraju możemy spodziewać się opadów. Na wschodzie i północy przewiduje się śnieg z deszczem. Na południu może popadać śnieg, a w centrum deszcz. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda, śnieg (zdjęcie ilustracyjne)Jaka pogoda będzie w Boże Narodzenie? Czy spadnie śnieg?

Prognoza długoterminowa jest obarczona dużą niepewnością. Wynika to z ryzyka wystąpienia nagłych zjawisk meteorologicznych, jak i z różnorodności wykorzystywanych w modelach prognostycznych założeń fizycznych, statystycznych oraz równań matematycznych