Pogoda na dziś - środa 21 grudnia 2022 r. Dodatnie temperatury, w całym kraju możliwe opady deszczu

Pogoda na dziś, czyli środę 21 grudnia 2022 roku prawie w całym kraju zapowiada się deszczowo. Temperatury w całym kraju będą dodatnie i wyniosą od 2 st. C na wschodzie kraju do 5 st. C na zachodzie Polski. Możliwe są także opady deszczu.

Dzisiaj w całym kraju temperatury będą utrzymywały się powyżej zera. W północnej i zachodniej części Polski będą możliwe opadu deszczu. W Zakopanem, Rzeszowie i Lublinie może wyjść słońce. Prawie w całym kraju biomet będzie niekorzystny. Dzień będzie najkrótszym w roku i potrwa 7 godzin i 42 minuty.

Zobacz wideo

Pogoda na dziś - środa 21 grudnia 2022 r. Opady deszczu i zachmurzenie w większości kraju

W Szczecinie, Gorzowie, Zielonej Górze, Gdańsku, Bydgoszczy i Wrocławiu termometry pokażą 5 stopni Celsjusza. Z kolei w Olsztynie i Białymstoku możemy spodziewać się dwóch stopni Celsjusza. W województwie łódzkim, mazowieckim i na Kielecczyźnie temperatury wyniosą cztery stopnie Celsjusza. Temperatura odczuwalna będzie jednak niższa i będzie wynosiła do minus trzech stopni we wschodnich rejonach Polski. Ciśnienie wyniesie od 1009 hPa w województwie zachodniopomorskim i pomorskim do 1017 haPa na Lubelszczyźnie, w Rzeszowie, Krakowie i Zakopanym.

Gołoledź w Warszawie, 20 stycznia 2022 r.Warszawa. Mężczyzna przewrócił się na chodniku. Nie żyje

Dziś wiatr powieje z prędkością do 25 kilometrów na godzinę

W środę 21 grudnia możemy spodziewać się wiatru południowo-zachodniego, który będzie wiał z prędkością od 7 km/h w południowych częściach kraju do 22 km/h na Ziemi Lubuskiej i w środkowych częściach kraju. W innych regionach Polski wiatr powieje z prędkością kilkunastu kilometrów na godzinę. Opady deszczu będą możliwe prawie w całym kraju. Przejaśnienia wystąpią jedynie na Rzeszowszczyźnie i  Lubelszczyźnie. Słońce wstanie o godzinie 7:42, a zajdzie o 15:24. To najkrótszy dzień w roku.

Pogoda na zimę (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. W święta nawet 10 stopni na plusie. Jest też prognoza na styczeń 2023

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl