Pogoda na dziś - czwartek, 22 grudnia. Będzie pochmurno i deszczowo w całej Polsce

Pogoda na dziś, czyli na czwartek, 22 grudnia zapowiada się dość ponuro. Możemy spodziewać się opadów deszczu w większości Polski oraz silnych porywów wiatru. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w wielu rejonach Polski nie zapowiada się przyjemny dzień. Pochmurne i wilgotne warunki będą na ogół niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. W nadchodzących dniach z południowego zachodu będzie napływać do nas ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś. Mrozy i ujemne temperatury w odwrocie

Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najcieplej dziś będzie na zachodzie kraju. We Wrocławiu termometry wskażą dziś 8 stopni Celsjusza, a o jeden słupek rtęci mniej będzie w Zielonej Górze i Poznaniu. Mieszkańcy Szczecina i Poznania mogą spodziewać się 6 stopni, natomiast osoby z centralnej Polski i okolic Trójmiasta - 5 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie dzisiaj na wschodzie. Tam termometry pokażą 4 stopnie powyżej zera. 

Pogoda na zimę (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. W święta nawet 10 stopni na plusie. Jest też prognoza na styczeń 2023

Prognoza pogody na dziś. Opady deszczu i ostrzeżenia

W czwartek w ciągu dnia synoptycy prognozują duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Wiatr w większości polski będzie umiarkowany, okresami dość silny - w porywach do 60 km na godzinę. Mocniej zawieje nad morzem. Tam może wiać z prędkością do 75 km na godzinę. 

Technologie zmieniają nasze życie szybciej, niż zauważamyTechnologie zmieniają nasze życie szybciej, niż to zauważamy [MOTO 2030]

W większości kraju, z wyjątkiem rejonów Małopolski, Podkarpacia, a także Kielc i Lublina, mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia na południu Polski przed roztopami i opadami marznącymi, które mogą powodować gołoledź. Na Dolnym Śląsku ostrzega się przed gwałtownym wzrostem stanów wody. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.