Jaka pogoda na sylwestra i Nowy Rok? Czy warto zaplanować imprezę pod gołym niebem?

Według prognoz ze śniegiem pożegnamy się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Będziemy za to musieli przygotować się na opady deszczu, roztopy i porywisty wiatr. Co w takim razie z sylwestrem? Czy prognoza pogody nie pokrzyżuje imprezowych planów? Okazuje się, że wręcz przeciwnie.

Zakończeniu roku 2022 będą towarzyszyć nie tylko huczne imprezy, ale niezwykle słoneczna pogoda. Wszystko za sprawą wyżu, który zbliża się w kierunku naszego kraju. Gwarantuje on pogodną i ciepłą sylwestrową noc, a także równie przyjemny Nowy Rok.

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2022 - ciepło, wietrznie i bez śniegu

Święta Bożego Narodzenia zapowiadają się ciepło, aczkolwiek deszczowo. Z kolei okres pomiędzy świętami a Nowym Rokiem przyniesie iście wiosenną pogodę. Wszystko za sprawą napływającego z południa Europy śródziemnomorskiego powietrza. Nadal trzeba będzie uważać na porywisty wiatr, o którym ostrzegał już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Z jego powodu odczuwalna temperatura może być nawet o kilka stopni niższa.

Jaka pogoda na sylwestra i Nowy Rok?

Według prognoz ostatnie dni 2022 roku będą wyjątkowo pogodne. Mimo zapowiadanego na świąteczny okres deszczu Nowy Rok przywita słoneczna i ciepła pogoda niemal w całym kraju. Według synoptyka Dariusza Kubackiego cytowanego przez portal wp.pl "noc sylwestrowa będzie pogodna i ciepła, bo w całym kraju temperatura utrzyma się na plusie, wahając się w przedziale od 4 do 6 stopni, a nieco chłodniej do 1-3 będzie tylko na przedgórzu. Natomiast w Nowy Rok termometry wskażą od 5 do 7 na północy i na wschodzie do 8-10 na południu i na zachodzie". Taką pogodę potwierdzają długoterminowe prognozy. Warto więc zaplanować imprezę sylwestrową na świeżym powietrzu, zwłaszcza że dopiero po południu 1 stycznia mogą pojawić się opady deszczu, ale jedynie nad zachodnią częścią Polski.