Pogoda na dziś - piątek, 23 grudnia. Przed nami pochmurny dzień, przydadzą się parasolki

Pogoda na dziś, czyli na piątek, 23 grudnia w całej Polsce zapowiada się nieciekawie. Dzień przed wigilią przyniesie nam zachmurzenie i opady deszczu. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dzisiaj w całym kraju możemy liczyć na temperatury powyżej zera. Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać. Deszczowa i pochmurna aura może wpływać na nasze samopoczucie. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Sylwester (Fajerwerki - zdjęcie ilustracyjne)Jaka będzie pogoda na sylwestra 2022/23? Czy będzie śnieg?

Pogoda na dziś. Temperatury powyżej zera

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek możemy spodziewać się dodatnich temperatur. Najcieplej będzie dziś w rejonach Dolnego Śląska i województwa lubuskiego. We Wrocławiu termometry wskażą dziś 9 stopni Celsjusza, a w Zielonej Górze o jeden słupek rtęci mniej. W centralnej Polsce możemy spodziewać się dziś 6 stopni, natomiast w okolicach Trójmiasta 5 stopni. W Krakowie i Katowicach będzie dziś od 6 do 7 stopni. Najchłodniej zapowiada się na Warmii i Mazurach. Termometry pokażą tu 3 stopnie powyżej zera. 

Pogoda na zimę (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. W święta nawet 10 stopni na plusie. Jest też prognoza na styczeń 2023

Prognoza pogody na dziś. Nie zapomnijcie o parasolkach

W piątek w ciągu dnia w całym kraju będzie pochmurno. Rano lokalnie na północy oraz południu mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność nawet do 300 m. Wiatr w większości Polski będzie słaby i umiarkowany, dość porywisty na północy. Na południowym-zachodzie może powiać w porywach do 65 km na godzinę. Wysoko w Tatrach wiatr może sięgać nawet 75 km na godzinę, a w Sudetach 100 km na godzinę. Mieszkańcy całej Polski mogą spodziewać się przelotnych opadów deszczu. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej utrzymuje pierwszy stopień ostrzeżenia przed roztopami na południu Polski i drugi stopień związany ze wzrostem poziomów wód i przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.