Pogoda na dziś - poniedziałek, 26 grudnia. Będzie ponuro, ale ciepło. Tu temperatura przekroczy 10 stopni

Pogoda na dziś, czyli na poniedziałek, 26 grudnia zapowiada się deszczowo i wietrznie. Temperatury w całej Polsce będą dodatnie, a w niektórych miejscach przekroczą nawet 10 stopni Celsjusza. Poznajcie szczegółową prognozę dla naszego kraju.

Jak zapowiada się pogoda na dziś? Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przez Polskę przechodzą kolejne strefy frontowe, które powodują zachmurzenia i opady deszczu. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia będzie wietrznie, ale ciepło. 

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na dziś. Temperatury sięgające 10 stopni Celsjusza 

Jak podają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek możemy spodziewać się przyjemnych temperatur. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie i na Suwałkach - tam termometry będą wskazywać dziś 4 stopnie Celsjusza. Z kolei na najcieplejsze warunki mogą liczyć mieszkańcy zachodniej Polski. We Wrocławiu słupki rtęci zatrzymają się na 11 stopniach, a w Zielonej Górze na 10 stopniach Celsjusza. W okolicach Trójmiasta i w stolicy będzie dzisiaj 7 stopni, a w Krakowie i Katowicach od 8 do 9 stopni. 

Sylwester (zdjęcie ilustrujące)Jaka pogoda na sylwestra i Nowy Rok? Co z zabawą pod gołym niebem?

Prognoza pogody na dziś. Pochmurnie i wietrznie

W poniedziałek na terenie całego kraju prognozowane są zachmurzenia. Będzie też wiało. Porywy wiatru mogą sięgać 65 kilometrów na godzinę, a nad morzem i w górach nawet od 75 do 80 kilometrów na godzinę. 

Takiej pogody się nie spodziewaliśmy. Kiedy wróci prawdziwa zima?Takiej pogody się nie spodziewaliśmy. Kiedy wróci prawdziwa zima?

W drugi dzień świąt również nie powinniśmy spodziewać się powrotu białego puchu. W praktycznie w całej Polsce zapowiadane są dziś przelotne opady deszczu. Nieco mocniej popada w okolicach Olsztyna, na północnym-wschodzie mogą wystąpić też opady deszczu ze śniegiem. 

W ostatnich dniach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przed dynamiczną sytuacją hydrologiczną z uwagi na roztopy. Od poniedziałku stany wód zaczną się stabilizować. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.