Pogoda na Nowy Rok. "Eksplozja ciepła" w Polsce. W sylwestra na termometrach nawet 16 stopni

Do Polski zmierza duże ocieplenie. Wysokie wartości na termometrach będziemy mogli zaobserwować szczególnie w okolicy sylwestra. Temperatura będzie przewyższać średnią temperaturę normy wieloletniej o nawet 17 stopni!

W tym tygodniu Polska znajdzie się w strumieniu wilgotnego, ale ciepłego powietrza napływającego znad Oceanu Atlantyckiego. Od czwartku (28 grudnia) temperatury w niemal całym kraju będą dodatnie.

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Do Polski nadchodzi ocieplenie. Pogoda zacznie zmieniać się już w czwartek

O ile środa będzie dość pochmurna i deszczowa - padać może wszystko: śnieg, deszcz czy deszcz ze śniegiem - o tyle warunki pogodowe mają zacząć poprawiać się już we czwartek. 

- Na zachodzie temperatura maksymalna wyniesie 10 stopni Celsjusza. W nocy z czwartku na piątek będzie raczej na plusie. W kolejnych dniach mogą wystąpić opady deszczu, ale będą miejscami pojawiać się przejaśnienia - podkreśliła Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Więcej aktualnych wiadomości pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Buffalo w stanie Nowy Jork 26 grudnia 2022 r.USA sparaliżowane przez śnieg. "Taka śnieżyca jeszcze się nie zdarzyła"

Długoterminowa prognoza pogody. W sylwestra nawet kilkanaście stopni na plusie

Jeszcze cieplej będzie w sylwestra. Termometry mogą wskazać nawet 15-16 stopni Celsjusza na zachodzie kraju, a około 6-7 stopni Celsjusza we wschodniej Polsce. Jak podaje portal fanipogody.pl, w tym czasie w naszym kraju zaobserwujemy "ekstremalne odchylenie temperatury od normy wieloletniej". Wartości będą wyższe nawet o 10-17 stopni względem analogicznego okresu w ubiegłych latach.

Jak czytamy, "kulminacyjna faza wysokich temperatur przypadnie na 31 grudnia 2022 i 1-2 stycznia 2022". W kolejnych dniach może zrobić się nieco chłodniej, jednak - jak zaznaczają synoptycy - wartości nadal będą powyżej normy wieloletniej. Ciepło może utrzymać się do połowy stycznia, choć powyżej normy zapowiada się cały miesiąc.

Ferie zimowe 2023 - terminy. Niektórzy uczniowie będą musieli poczekać do połowy lutego.Ferie zimowe. Kalendarz przerwy zimowej dla wszystkich województw [DATY]